Įvairūs

Gipso profilių pasirinkimas

Ar žinote, kas slepiasi po preciziškai lygiomis gipso kartono sienomis, įspūdingomis lubomis bei nišomis? Atsakymas yra paprastas – tai ploni metaliniai kampai, vadinami gipso profiliais. Šie profiliai yra skirti tam, kad būtų galima sukurti nesudėtingas, bet pakankamai tvirtas konstrukcijas, ant kurių bus tvirtinamos gipso kartono plokštės arba kitos norimos konstrukcijos.

Gipso profilių tipai

Pagal visuotinai priimtiną „Knauf“ žymėjimą visi gipso profiliai yra skirstomi į keturis pagrindinius tipus, kurie įprastai yra sužymėti raidžių deriniais CD, UD, CW ir UW. Pagal montavimo paskirti visi gipso profiliai yra skirstomi į lubinius (UD arba CD), sieninius ir pertvarinius (CW arba UW) profilius. Tiek UD ir CD, tiek ir CW bei UW gipso kartono profiliai yra gaminami iš plieno, plastiko arba aliuminio.

UD ir UW gipso profiliai

UD profiliai yra skirti vidaus darbams atlikti. Panaudojant šiuos šaltai valcuotus plieninius profilius yra įrengiami karkasai luboms bei sienų apkaloms. UD profiliai pasižymi itin paprastu montavimu bei yra priskiriami A1 degumo klasei. Šio tipo profilis yra priskiriamas prie perimetrinių profilių. Pažymėtina, kad į šį profilį įsistato kito tipo profiliai, t. y., profiliai, žymimi raidžių deriniu CD. Atkreipkite dėmesį, kad UD profiliai, montuojant lubų konstrukciją, yra tvirtinami prie kambario sienų pagal visą lubų perimetrą.

UW profiliai taip pat yra šaltai valcuoti. Šio tipo gipso kartono profiliai yra horizontalūs ir į juos įsistato kito tipo profiliai, žymimi raidžių deriniu CW. UW profiliai yra naudojami įvairioms pertvaroms, bepakabių lubų karkasams sienų apkaloms bei šachtoms įrengti. Šie profiliai yra tvirtinami prie grindų, sienų bei lubų.

Įsigykite U formos profilius savo projektams ir pamatysite, kad tvirtos ir ilgaamžės konstrukcijos gali būti įrengiamos neįtikėtinai greitai ir, palyginus, tikrai nebrangiai.

CD ir CW gipso profiliai

CD profiliai, pasižymintys itin paprastu montavimu, yra naudojami vidaus darbams atlikti. Šie profiliai yra padengti antikorozine danga ir taip pat yra priskiriami A1 degumo klasei. CD profiliai yra naudojami, įrengiant luboms skirtus karkasus bei įvairias sienų apkalas. Pažymėtina, kad CD tipo profiliai dažnai yra įvardijami kaip pagrindiniai montavimo profiliai pakabinamų lubų sistemose.

CW profiliai taip pat yra skirti darbams viduje. Šaltai valcuoti bei iš plieno pagaminti šio tipo profiliai yra naudojami tada, kai norima įrengti bepakabių lubų karkasus, šachtas, įvairias sienų apkalas bei pertvarų statramsčius. CW profiliai turi H formos išėmas, skirtas elektros kabelių nuvedimui. Kaip ir visi kiti jau minėti gipso profiliai, CW profiliai yra priskiriami A1 degumo klasei. Daugiau informacijos apie CW, CD ir kitus profilius, taip pat platų kokybiškų bei patvarių profilių ir kitų tvirtinimo detalių asortimentą rasite, sekdami šią nuorodą: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/profiliai-ir-ju-tvirtinimai/.

Kodėl verta rinktis gipso profilius?

Naudojant gipso profilius, palyginus, labai greitai galėsite „išlyginti“ sienas, įrengti įvairias nišas, pertvaras, papildomas vidines sienas ir t. t. Profiliai yra lengvai karpomi, panaudojant skardos žirkles, todėl nebus sunku pritaikyti pasirinktus profilius pagal reikiamus matmenis. Pažymėtina, kad profiliai yra nepamainomi ir tada, kai norima įrengti lengvas, pakankamai plonas konstrukcijas.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats