Pirkiniai

Geros ausinės gerai muzikai

sennheiser ausinesDaugelis žmonių negali gyventi be muzikos. Ši juos lydi ir dirbant, ir ilsintis, ir sportuojant. O kad muzikos būtų galima klausytis niekam netrukdant, gelbėja ausinės. Tiesa, jų pasirinkimas, jei norima optimaliausio rezultato, pareikalauja daug galvosūkių. Kadangi technologijos stebina savo progresu, vis dažniau įsigyjamos bevielės ausinės.

Pagrindinis bevielių ausinių privalumas – suteikiama laisvė. Jei užsiimate aktyvia veikla ir klausantis muzikos trukdo laidai, derėtų pasidomėti, kas siūloma būtent šių prietaisų stovykloje. Laido funkciją šioje technologijoje atlieka siųstuvas. Jo funkcija – perduoti signalą į imtuvą (imtuvas būna įdiegtas korpuse). Iš pastarojo signalas keliauja į ausines. Garso perdavimas gali vykti infraraudonųjų spindulių, radijo dažnio arba BlueTooth pagalba. Deja, tačiau užkietėję melomanai tikriausiai pastebės, jog garso kokybė nėra tokia kaip įprastų ausinių su laidais. Tačiau vėlgi – kurios įprastos ausinės suteiktų nevaržomą judėjimo laisvę? Šioje vietoje paprasčiausiai reikėtų atrasti kompromisą – maksimali garso kokybė ar maksimalus komfortas.

Į kompromisus veltis verčia ir pats bevielių ausinių principas – svarbu atkreipti dėmesį, ar siųstuvas būtinai turi būti elektros tinkle, ar jis yra su baterijomis. Pirmasis variantas tinka namuose, o antrasis – visur kitur. Logiškai mąstant, antras variantas yra žymiai patogesnis. Juk nelabai aišku, kam reikalingos bevielės ausinės, kurias galima naudoti tik namuose.

Bevielės ausinės labai skiriasi savo kaina, kuri nemažai daliai pirkėjų yra vienas pagrindinių prekės pasirinkimo kriterijų. Įmanoma atrasti produktą už 50 litų, tačiau nenustebkite išvydę ir tūkstantį litų siekiančią kainą. Tas pats pasakytina ir apie ausines su laidais – skirtingi gamintojai, nevienodas dizainas, įvairūs tipai kainą kreipia į vieną ar kitą pusę. Modernių ausinių kainą lemia ir šie paminėti veiksniai, ir tai, kokia technologija perduodamas garsas, koks yra veikimo atstumas.

Kaip ir kiekvienoje srityje, ausinių rinkoje taip pat egzistuoja dominantai. Bevielės ausinės siūlomos melomanams puikiai pažįstamų gamintojų, pavyzdžiui, Sennheiser ausinės. O ko iš tiesų reikia (ar žinomo vardo, ar geriausiai atkuriamo garso, ar masyviausio dizaino, ar didžiausio komforto), nusprendžia pats pirkėjas, užsinorėjęs gyventi su muzika.