Statyba

Fasado apdailos rūšys

Dar visai neseniai, prieš kiek daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje populiariausia būdavo tinkuoti sienas arba tiesiog mūryti plytinį namą ir nedėti jokios apdailos, dar vienas populiarus variantas būdavo apkalti medinėmis dailylentėmis. Tačiau laikai keičiasi, atsiranda vis daugiau naujų ir kokybiškų būdų kaip namo išorę padaryti gražią. Vis labiau populiarėja fasado apdaila ir įvairios jos rūšys. Šiame straipsnyje pasistengsime apžvelgti kelias populiariausias fasado apdailos rūšis, kurios gali papuošti jūsų naujus namus.

SaidingasMedinė apkala. Vis dar vienas populiariausių būdų suteikti naujam namui jaukumo ir šiltumo. Tačiau ši fasado apdailos rūšys turi savų pliusų ir savų minusų. Pavyzdžiui, mediena gali pradėti pūti, jeigu siena yra drėgna, dažnai sušlampa. Taip pat saulėkaitoje sumontuotų dailylenčių dažai gali pradėti luptis, jos gali pakeisti spalvą. Todėl itin svarbu pasirinkti kokybiškas ir patikimas medines dailylentes norint, kad jos tarnautų kuo ilgiau. Medines dailylentes galima palikti natūralios spalvos arba dažyti pagal jūsų poreikius, pagal fantaziją vieną sieną galima nudažyti viena spalva, kitą sieną kita. Dailylentės dažniausiai būna gaminamos iš maumedžių arba pušies. Ši fasado apdaila kokybiškiausia ir patvariausia būna, jeigu yra pagaminta iš maumedžio. Taip pat maumedis rečiau ir lėčiau pradeda pūti.

Plastikinės dailylentės  arba kitaip sakant saidingas yra itin populiarus pastato išorės apdailos būdas vidutines pajamas gaunančių šeimų namuose. Plastikinė apdaila nekainuoja itin daug, tačiau yra pakankamai kokybiška ir atspari įvairiems aplinkos veiksniams. Taip pat šių dailylenčių yra labai didelė įvairovė tiek spalvų, tiek formų atžvilgiu.

Keramikinė apdaila dažniausiai būna šiek tiek brangesnė už kitas rūšis, tačiau puikiai tinka mūsų klimatui ir yra atspari beveik viskam. Ši fasado apdailos rūšis puikiai tinka norintiems tvirto ir solidaus namo bei kokybiškų medžiagų, nenori investuoti į jų pastovų atnaujinimą bei keitimą.

Taigi, apžvelgėme tris bene populiariausias fasado apdailos rūšis. Kurią išsirinksite viskas priklauso tik nuo jūsų. Tačiau renkantis ilgalaikę fasado apdailą siūlome pasikonsultuoti su profesionalais ir palyginti įvairių įmonių siūlomas fasado apdailos medžiagų kainas bei išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį pasiūlymą!