dantys
Sveikata

Estetinis plombavimas – puiki išeitis dantų tobulumui atkurti

Dantys nėra vien „organai, kuriais kramtomas maistas“. Jei kamuoja dantų problemos, ne tik sunkiau valgyti. Gali būti gėdijamasi išsižioti, nesinori rodyti pakitusios spalvos… Tačiau žodžiai „nėra padėties be išeities“ čia kuo puikiausiai tinka. Estetinis plombavimas puiki išeitis dantų tobulumui atkurti – su šiuo teiginiu sutinka ne vien odontologai, bet ir pacientai.

Dantų pažeidimai = nejaukumas

Jei dantys nėra balti, jei matomi kokia defektai, žmogus gali jaustis nejaukiai. Rodos, išsižiojus visi sužiurs į dantis… Tad vengiama ir kalbėti, ir šypsotis. Tai įvardijama vienu žodžiu – kompleksas. Vis dėlto reikėtų pasidžiaugti šiuolaikinės odontologijos pajėgumais. Estetiniu plombavimu išsprendžiamos štai tokios problemos:

  • pakitusi dantų spalva ar forma;
  • dideli tarpdančiai; dantys nudilę;
  • prie plombų yra plyšių; plomba nebebalta; reikia keisti plombą;
  • yra ėduonies sukeltų pažeidimų;
  • dantys nuskilę, aptrupėję;
  • dantys netiesūs;
  • reikia sąkandžio pakėlimo;
  • estetinis plombavimas taip pat gali būti reikalingas imantis ortodontinio gydymo.

Kad ir kokia tiksliai yra situacija, gydytojai pabrėžia kruopštumo svarbą. Tai atsakinga procedūra, o ne „tept lept“ lygio dalykas. Kai darbo imasi kompetentingas asmuo, tikras savo srities profesionalas, tai ir procesas, ir rezultatas vertas šimto balų.

Natūrali išvaizda

Aktualu išsklaidyti vieną abejonę. Manote, kad pagražinti dantys stokos natūralumo? Anaiptol! Niekas nepasakys, kad jie kuo nors nenatūralūs. Jie bus ir estetiški, ir harmoningai derės.

Kitaip tariant, šypsena gali tapti neišmatuojamai gražesnė, bet jie netampa dirbtinė, netampa tarsi priklausanti kam nors kitam.

Jokio įtarimo, kad šypsena atkurta. „Kaip čia buvus“ – toks ir paties paciento vertinimas.

Delsti nereikėtų

Specialistai akcentuoja, kad delsti nereikėtų (juk ir šiaip nemalonu, kai neleidžiama sau normaliai šypsotis).

Graži šypsena – vienas dalykas. Kitas aspektas – funkcionalumas. Pernelyg delsiant ilgainiui gali ir sąkandis pakisti. O susirūpinus laiku ir kaina draugiškesnė.

Atkreipiamas dėmesys, kad esant dideliems dantų defektams tikriausiai reikės kitų taisymo būdų. Pavyzdžiui, jeigu likę mažiau negu pusė danties, tuomet greičiausiai bus reikalingas protezavimas.

Estetinis plombavimas puikia išeitimi laikomas ne be reikalo. Aptarti dalykai tai aiškiai iliustruoja. Išsprendžiama ne viena problema, vėl šypsomasi be baimės. O ar šio tipo procedūrų pakanka, kiekvienu atveju atsako odontologas, įvertinęs, kokia yra būklė.