Įvairūs

Energetikos ir technikos muziejaus mecenatai: technologijos turi išlikti prioritetu

2024 m. bendrovė „NT Service“ mecenavo bei prisidėjo eksponuojant savos gamybos įrangą Energetikos ir technikos muziejaus parodoje – „November. Alpha. Tango. Oscar.“. Kiekvienas Energetikos ir technikos muziejaus mecenatas prisideda prie mokslo populiarinimo ir inžinerijos srities progreso.

Pasak „SkyWiper“ technologiją gaminančios Kauno bendrovės „NT Service“ vadovo Egidijaus Šilansko, technologijų pažanga gynybos srityje privalo išlikti prioritetu. Todėl matydama tokį spartų technologijų proveržį, įmonė ne tik kuria inovacijas, skatina mokslo pažangą, bet ir siekia populiarinti mokslą. „SkyWiper“ technologija leidžia išvalyti oro erdvę nuo priešo dronų. Sistema buvo sukurta pagal realiuose kariniuose konfliktuose įgytas patirtis ir nuolat yra tobulinama. Šiuo metu „NT Service“ gaminama „SkyWiper“ serijos elektroninės kovos įranga naudojama daugiau nei 15-oje pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvos kariuomenę bei institucijas.

 „Dar 2015 metais, kai komerciniai dronai tapo prieinami visiems, buvo prognozuota, kad iki 2020-ųjų dronų rinka augs dvigubai, „NT Service” pradėjo kurti elektronines kovos priemones viešosios tvarkos ir sienos apsaugos tarnyboms, bei kariuomenei. Per šį laikotarpį tobulėjo ne tik technologijos, bet ir jų taikymas. Ekspertai prognozuoja, kad dronų įtaka ateities karyboje tik augs, ypač tobulinant nuotolinių ryšių, autonominio misijos vykdymo ir spiečiaus technologijas. Didės poreikis užtikrinti kariuomenės vienetų ir bazių bei valstybės kritinės infrastruktūros, ir, žinoma, visuomenės, apsaugos nuo dronų poreikis “, – atskleidžia E. Šilanskas.

Parodoje „November. Alpha. Tango. Oscar.“ atskleidžiama, kaip prisitaikydama prie kintančios tarptautinio saugumo padėties, NATO keičia savo struktūras ir strategijas. Lietuva, nedidelė plotu ir gyventojų skaičiumi šalis, prie aljanso prisideda aukštųjų technologijų kūrimu ir lyderiauja intelektiniais ištekliais. Parodą sudaro keturi interaktyvūs simuliatoriai – parašiuto, bepiločių dronų slopinimo, ryšio užtikrinimo ir šaudymo simuliatorius – bei kelios dešimtys senovinių ir šiuolaikinių karinės pramonės eksponatų.

„Muziejaus mecenatystė padeda muziejui rinkti, saugoti, restauruoti, tyrinėti, eksponuoti ir aktualizuoti Lietuvos energetikos ir technikos istoriją. Todėl labai džiaugiamės ir puoselėjame ne tik mecenatystės tradicijas, tačiau ir įvairios formos partnerystes“, – sako Energetikos ir technikos direktorius Mykolas Bistrickas.

Paroda „November. Alpha. Tango. Oscar.“ bus atverta iki gruodžio 31 d. Energetikos ir technikos muziejuje.

Pranešimą paskelbė: Agnė Vilkišienė, VšĮ Lietuvos energetikos ir technikos muziejus