Įvairūs

Didelė darbuotojų įvairovė –daugiau galimybių pažinti ir mokytis

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybė – darbuotojų įvairovė. Didžiausias darbdavys Lietuvoje lygias galimybes suteikia kiekvienam savo darbuotojui, todėl „Maximoje“ sėkmingai darbuojasi tiek pirmojo darbo patirties trokštantis jaunimas, tiek patirtimi dalytis nusiteikę pensinio amžiaus specialistai. Bendradarbiaujanti komanda ir patogi darbo aplinka užtikrina, kad darbuotojai pasirūpins pirkėjų poreikiais.  

Lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ galimybę dirbti ir mokytis naujų dalykų atranda skirtingi žmonės.  „Maximos“ personalo departamento direktorė Margarita Plešakienė sako, kad darbuotojų įvairovė padeda sukurti daugiau naujų idėjų ir geriau patenkinti pirkėjų poreikius. „Maximoje“ dirba įvairaus amžiaus, skirtingų kartų, žmonės – tokie pat, kaip ir mūsų klientai. Esame didelė organizacija, todėl kiekvienas mūsų darbuotojas gali atskleisti savo talentą ir augti įvairiose srityse – žengti pirmyn profesinio tobulėjimo keliu“, – teigia M. Plešakienė.

Galimybę dirbti ir užsidirbti „Maximoje“ randa ir jauni, ambicingi talentai, ir patyrę, pensinio amžiaus sulaukę specialistai. „Atsižvelgiame į darbuotojų poreikius – siūlome lankstų darbo grafiką. Tad jauni darbuotojai darbą gali derinti su mokslais, vyresni – lengvai planuoti laisvalaikį su šeima“, – pastebi M. Plešakienė.

Prekybos tinklo duomenimis, jauniausiam darbuotojui yra 16 metų, o vyriausiojo amžius – 82 metai. Šiuo metu darbuotojų amžiaus vidurkis yra 43,5 metų, tad dauguma „Maximos“ darbuotojų Lietuvos darbo rinkai priklauso jau ilgiau negu dešimtmetį, yra draugiški ir savarankiški.

Ilgiausiai prekybos tinkle dirbantys darbuotojai jau skaičiuoja 26 metus, kurie praėjo nuo pirmosios darbo dienos „Maximoje“. Pasak senbuvių, per tą laiką pasikeitė ir konkreti parduotuvė, ir visas lietuviškas prekybos tinklas. Kai kurie bendrovės senbuviai jau įžengė į pensinį amžių, tačiau teigia, kad nei energijos, nei noro bendrauti su kolegomis netrūksta. Iš viso „Maximoje“ darbuojasi daugiau kaip 550 pensinio amžiaus žmonių, užimančių įvairias pareigybes – nuo virėjo iki buhalterio ir kokybės eksperto.

Anot M. Plešakienės, kiekvienas darbuotojas „Maximos“ komandą praturtina savo patirtimi, idėjomis ar tiesiog – draugiška šypsena ir entuziazmu. Personalo departamento direktorė teigia, kad kasdienis kiekvieno darbuotojo indėlis padeda sukurti bendrą „Maximos“ sėkmę.

Darbą „Maximoje“ dažniau renkasi moterys – jos sudaro daugiau negu 80 proc. visų darbuotojų. M. Plešakienės nuomone, šiai tendencijai įtaką daro visuomenės nuostata, jog mažmeninės prekybos srityje moterys jaučiasi geriau ir gali pasiekti aukštų rezultatų. Prie „Maximos“ prisijungusios moterys noriai renkasi „Meistrų mokyklos“ programą, kitas profesinio tobulėjimo iniciatyvas ir sėkmingai kopia karjeros laiptais.

Didžiausias darbdavys Lietuvoje, prekybos tinklas „Maxima“, sukuria apie 15 tūkst. darbo vietų. Bendrovėje yra daugiau kaip 280 skirtingų pareigybių, veikia darbuotojų perkvalifikavimo ir naujos kvalifikacijos įgijimo programos. Darbuotojai dalyvauja vidiniuose ir išoriniuose mokymuose, įsitraukia į socialines iniciatyvas.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gražytė, UAB „Fabula ir partneriai”