Įvairūs,  Statyba

Dažniausios statybininkų klaidos

statybininku klaidosJei turite svajonių namo projektą, greičiausiai ketinate žengti pirmuosius jo realizavimo žingsnius. Šiame etape privalote būti itin atidūs. Nepamirškite, kad norint įgyvendinti pasirinktą idėją, privalote priimti daugybę sprendimų ir sukurti aiškų bei tikslų atliekamų darbų planą. Statybos yra viena sudėtingiausių veiklos sričių, jos vyksta ne vieną dieną ir paprastai kainuoja itin didelius pinigus, todėl imdamiesi darbų turite tam pasiruošti.

Vienas svarbiausių aspektų, kuriam būtina skirti daugiau dėmesio, yra objektyvus finansinių galimybių įvertinimas. Statybos darbams galite skirti sukauptas lėšas arba pasinaudoti paskolų paslaugomis, tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju privalote ieškoti optimaliausių sprendimų – gali būti, kad darbų eigoje nepavyks išvengti papildomų išlaidų. Jei ketinate didžiąją statybos darbų dalį atlikti savarankiškai, galbūt jums nereikia brangiai kainuojančios įrangos, t. y. galbūt jūsų lūkesčius atitiks ir statybinės technikos nuoma? Beje, skaičiuodami išlaidas, nepamirškite, kad dalį pinigų turėsite skirti ne tik technikai ir medžiagoms, bet ir būsto įrengimui bei apdailai. Itin dažna klaida – gyventojai pamiršta apie baldus ir buitinę techniką, neretai ignoruojamas ir sklypo įrengimo faktas. Nepamirškite, kad jums reikės pasirūpinti įvažiavimo keliukais ir inžineriniais tinklais. Apskaičiuokite išlaidas, skirtas ne tik elektrai, vandentiekiui, kanalizacijai ar dujotiekiui, bet ir internetui, telefonui bei kabelinei televizijai.

Vertindami finansus, turite objektyviai įvertinti pasirinkto sklypo vertę. Neretai pasitaikanti klaida – sklypo ir namo vertės nesugretinimas, t. y. ekonominės klasės žemės plote statyti aukštos klasės namą yra mažų mažiausiai kvaila, kadangi po kurio laiko įkurto namo savikaina gerokai viršys rinkos vertę, o tai reiškia, kad jūs turėsite rimtų problemų, jei namo statyboms ėmėte paskolą, be to, jums nepavyks parduoti namo už pageidaujamą kainą.

Suplanavę finansus, privalote objektyviai įvertinti savo jėgas statybų srityje – ar tikrai statybos meistrams patikėsite tik dalį darbų, o kitus nudirbsite patys? Jei neturite patirties statybų ar apdailos veikloje, gali būti, kad jums teks viską daryti kelis kartus, o galutiniu rezultatu vis tiek nesidžiaugsite. Be to, nepamirškite, kad statybinės technikos nuoma taip pat reikalauja investicijų, todėl gal geriau samdyti profesionalus? Tiesa, ieškodami išsikeltus kriterijus atitinkančio specialisto, turite išlikti budrūs, t. y. privalote bendradarbiauti su žmogumi, kuris išmano, ką daro – priešingu atveju, teks permokėti kelis kartus. Čia svarbų vaidmenį atlieka pažįstamų rekomendacijos. Jei tokių draugų neturite, rinkitės asmenį, kuris gali jums parodyti jau įgyvendintus projektus, t. y. realius rezultatus.

Jei siekiate kokybės, privalote skirti laiko statybinių medžiagų paieškai. Būkite atidūs – nesirinkite pirmo pasitaikiusio varianto. Skirkite laiko kiekvienam pasirinkimui, pasitarkite su specialistais, pardavėjais ir statybininkais. Nepamirškite, kad namas – jūsų ir jūsų šeimos gyvenimo pamatas, todėl šioje srityje negalite būti lengvabūdiški. Patyrę meistrai tvirtina, kad statybinių medžiagų pasirinkimas – mokslinio darbo vertas projektas. Čia turite galvoti ne tik apie kainą, bet ir apie kokybę. Žinoma, negalima pamiršti ir estetikos. Kitaip sakant, pasirinkę vieną medžiagą, turite gerai pagalvoti, ar mokėdami mažiau iš tiesų sutaupysite.