Įvairūs

DARBO PAIEŠKOS – NĖRA BUVĘ LENGVIAU

Gyvenimas visada pilnas netikėtumų. Šiandien žmogus turi darbą, o rytoj jau gali nebeturėti. Bet neverta pradėti panikuoti ir nugrimzti į gilią melancholiją. Tikrai neprireiks keleto savaičių naujo darbo paieškoms, jei esi šiuolaikinis žmogus.  Tau nebūtina sėdėti dienų dienas prie kompiuterio ir naršyti jame, ieškant portalo, kuris padėtų surasti darbą. Pakaks prisiminti, jog su Dipwork rasite darbą.

Apie ką pirmiausiai pagalvoti prieš darbo paieškos pradžią?

Nors tuo metu, kai prarandi darbą, norisi kuo skubiau susirasti naują, neverta skubėti. Juk dirbti vien dėl to, kad dirbtum, nėra pati geriausia išeitis. Svarbiausia yra nesikarščiuoti, atsipalaiduoti ir po to pagalvoti apie tai, kad būsimajame darbe jaustumėtės tikrai esą naudingi, tada būsit ir laimingi. Ne paskutinėje vietoje būtų pagalvoti ir apie gyvenimo aprašymo turinio atnaujinimą, apie galimybę pasirinkti kitokesnį darbą, nei dirbote anksčiau. Praverstų ir padarytų klaidų, dėl kurių netekote darbo, analizė, kad paskui jų nepakartotumėte. 

Apsispręskite, koks darbas jums būtų tinkamiausias

Prieš pradėdami galvoti apie naują darbą nuspręskite, ko iš jo norėtumėte. Tarkime, jūs gyvenate Rokiškyje, tačiau vietinė darbo rinka, kurią jūs puikiai pažįstate, jūsų iš viso nedomina, todėl ketinate darbo ieškotis kitur, tada pirmiausiai apsispręskite, kokias pareigas norėtumėte gauti, koks turėtų būti darbo profilis, pareiginė atsakomybė. Taip pat verta pasidomėti, koks gi jus sudominusios įmonės prestižas, kokie atsiliepimai apie ją. Ne paskutinėje vietoje ir tai – kur pageidaujate dirbti – Lietuvoje, ar užsienyje

Nepamirškite pagrindinių savo charakterio savybių

Visada prieš renkantis darbą būtina susivokti, koks jūsų charakteris. Ar jūs labiau mėgstate būti tarp žmonių, ar jums norėtųsi būti kuo atokiau nuo jų? Ar jūs esate kūrybiškos natūros ir jums norėtųsi darbe kuo daugiau laisvės bei darbdavio pasitikėjimo, ar jums mieliau tiksliai vykdyti kitų nurodymus, ar greitai jus užvaldo konfliktinės situacijos, ar jūs linkę rinktis diplomatiškai spręsti kilusius nesutarimus. Kai jau būsite gerai apgalvoję savo pliusus ir minusus, tada jau pats laikas pradėti norimo darbo paiešką. O tai padaryti iš tiesų nėra sunku, nes šiuo metu įmonės ieško darbuotojų skirtinguose sektoriuose, įmonių internetinėse svetainėse dažnai galima atrasti darbo skelbimus. Prieš kreipiantis į įdarbinimo agentūras verta savarankiškai pasiieškoti darbo artimoje aplinkoje ar su paieškos sistemomis, kurios prieinamos daugeliui.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats