Statyba,  Sveikata

Darbo drabužiai – kokybiško darbo garantas

darbo-drabuziaiDažnai per televiziją tenka girdėti, jog darbo metu dėl atsitikusių nelaimingų atsitikimų yra kaltas saugumo reikalavimų neužtikrinęs darbdavys. Dažnai stengiantis sutaupyti atsisakoma specialios aprangos, be kurios padidėja galimybė susižeisti darbo vietoje. Jei įmonė jums nesuteikia visų saugumo garantų, neverta joje pasilikti, nes atsitikus nelaimingam atsitikimui dar gali net ir būti neapmokamos draudimo sąlygos. Įvertinkite nelaimingų atsitikimų galimybę, nes tai yra visai realu ir neaišku, kada sėkmė nusisuks. Darbo drabužiai – saugumo sudedamoji detalė.

Darbo drabužiai – apsaugos psichologija?

Darbo drabužiai yra gaminami iš specialios medžiagos, kuris skirta apsaugoti asmenį nuo darbe galimų sužeidimų. Kiekvienas darbas savo specifika gali sutrikdyti žmogaus sveikatą, tad tinkama apranga padeda išvengti tokių išgyvenimų. Specialaus pluošto medžiaga apsaugo tiek nuo šalčio, tiek nuo karščio ar drėgmės, tad tinkamai pasirūpinus apranga, jūsų darbuotojai nereikš pretenzijų dirbdami žiemą lauke. Kiekvienas norime, jog darbas suteiktų visas garantijas, jog darbdavys mumis rūpintųsi kaip ypatingu. Toks dėmesys didina darbo našumą, tad apranga tampa svarbesnė, nei direktoriai manė iki šiol. Saugumo užtikrinimas leidžia padidinti pasitikėjimą savo darbdaviui tuo pačiu stengtis dėl įmonės gerovės.

Įstatymais baudžiama tvarka

Apsauga įvardijama ir Lietuvos Konstitucijoje specialiais įstatymais, tad darbdavys turi domėtis naujausiomis nuostatomis ir atsižvelgiant į jas tobulinti ir gerinti tiek darbo aplinką, tiek jai suteiktą aprangą. Normalu, jog nesijaučiant saugiai vietoje, kurioje dirbama, atliktas darbas bus ne toks kokybiškas. Nuojauta, kad kas nors neužkris ant galvos – blaško, tad geras aprangos parūpinimas pakels darbo našumą. Darbdaviai turi nepamiršti, jog reikia pasirūpinti ne tik darbo drabužiais, bet ir supažindinti darbuotojus su pavojais, kurie gali būti sutinkami darbo vietoje. Kiekvienas darbuotojas turi pasirašyti, jog yra susipažinęs su pavojais, tad kol negausite visos reikalingos informacijos, tol nieko nepasirašinėkite.
Saugumo jausmas bene yra pats svarbiausias, kurį norime jausti tiek darbe, tiek namuose. Netinkamos darbo vietos išpildymas skatina darbuotojus būti atsargesniais, perdėtai impulsyviais. Atsitikus nelaimingam atsitikimui sveikatos jums niekas nebegrąžins, tad neverta savo fizinės būklės aukoti, vien dėl pinigų, kurie anksčiau ar vėliau išeis ir iš mūsų rankų.