Sveikata

Dantų implantai – viskas, ką reikia žinoti

Dantų implantai pagal kainą ne visiems žmonėms yra prieinami – vieni gali sau leisti implantuoti vieną, kiti – kelis dantis. Norintiems pasinaudoti dantų implantavimo paslaugomis, pirmiausiai reikėtų bent jau susižinoti kokios yra preliminarios kainos. Tai nėra paslauga, kuriai teks atseikėti vos vieną kitą eurą – jūs galite išleisti ir kelis šimtus, priklausomai kokį kiekį dantų implantuoti jūs norėsite. Privačiose odontologijos klinikose dažniausiai pacientai gali gauti visą informaciją apie šios procedūros ypatumus bei įkainius, tad šiuo atveju, reikėtų žiūrėti ne tik kokios kainos vyrauja, bet ir kaip vyksta pati procedūra.

Kalbant apie implantų kainas, verta pastebėti, kad dauguma žmonių galvoja, kad jie yra pigūs – taip nėra. Jų kaina gali siekti kelis šimtus eurų ir tai tik vieno implanto. Kiek gudresni pacientai sugeba išsisukti iš padėties, jeigu turi nepakankamai pinigų. Vieni skolinasi kažkokioms prekėms įsigyti, kiti ima kreditą pramogoms, o protingesni – skolinasi savo sveikatos priežiūrai. Tai reiškia, kad Lietuvoje yra nemažai klinikų, kurios yra sudariusios sutartis su specializuotomis lizingo bendrovėmis. Tai reiškia, kad jūs galite dantų implantus įsigyti lizingu. Net jeigu ir adote kliniką, kurį iš pažiūros atrodo geriausia, bet nesiūlo galimybės impantus įsigyti lizingo būdu, tokiu atveju galite tiesiog ieškoti kredito bendrovės, kuri paskolintų pinigų šiai procedūrai.

Vis dėlto, kaip minėjome, neretai kai kurie pacientai yra susiklaidinę galvodami, kad tai pigi paslauga. Dantų implantavimas kainuoja gana nemažai, o taip pat didžiulę įtaką daro ir pasirenkami gaminiai. Kai kurie implantai galbūt kainuos vienu ar keliolika eurų pigiau, tačiau kokybiški ir ilgaamžiai gaminiai kainuoja brangiai. Visada kainos nustatomos pagal vieną implantą. Norint kelių implantų, teks mokėti ir atitinkamai didesnę sumą. Taip pat nepamirškite, kad ir pati implantavimo procedūra retai kada būna nemokama – privačioje klinikoje dirbančiam gydytojui turėsite mokėti ir už procedūros atlikimą.

Dantų implantai pirmiausiai yra įdedami. Tai reiškia, kad iš pradžių gydytoja įsuks specialių implanto sraigtą į tą vietą, kurioje jums bus suformuojamas naujas dantis. Iškart karūnėlė tikrai nebus dedama, nes pirmiau teks kažkiek palaukti ir įsitikinti ar tas implantas tinkamai prigijo. Kai kuriems pacientams tokie implantai neprigyja, bet tai yra tik labai maža dalis žmonių, kurie negali pasinaudoti šia procedūra dėl neprigijimo. Galiausiai, kai gydytojas patvirtina, jog implantas tinkamai prigijo, jis paruošia specialią karūnėlę, kuri būtų pritaikyta pagal jūsų žandikaulį  bei dantų liniją. Spalva taip pat bus atitinkama, jog šypsantis, nesimatytų kurie dantys nėra tikri. Po implantavimo turėsite naują ir niekuo neišsiskiriantį dantį.

Dantų implantavimas trunka kelis mėnesius, priklausomai nuo paciento būklės. Vieni implantai prigyja greičiau, o kiti – ilgiau. Būtent nuo to priklauso kiek laiko truks visas gydymas.

Daugiau informacijos apie dantų implantavimą rasite https://sypsenosakademija.lt/dantu-implantacija/.