Įvairūs

D. Jonikas: „Jei nėra investuotojų, tai dar nereiškia, jog niekas netiki jūsų idėja“

Pirmą kartą Klaipėdoje organizuojama ankstyvos stadijos startuolių pre-akseleratoriaus programa „Primer“ suburs technologijų kūrėjus ir investuotojus. Pasak verslo rinkodaros konsultanto Donato Joniko, inovatorius labai dažnai kūrimo procese apriboja finansavimas, o ši programa – padeda inovacijų kūrėjams įgyvendinti savo idėjas ir įsilieti į rinką.

Finansavimas startuoliui – misija įmanoma

Verslo rinkodaros konsultantas D. Jonikas pastebi, kad dažnai inovatorius kūrimo procese stipriai apriboja startuolio finansavimo klausimas. „Jei nėra investuotojų, nėra pinigų, tai dar nereiškia, jog niekas netiki jūsų idėja“.

Tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklo „InnoEnergy“  organizuojami „Primer“ mokymai suteikia galimybę per keturias minutes pristatyti savo idėjas auditoriai ir taip išbandyti save. „Į mokymus atvažiuos investuotojai iš Vilniaus bei kitų miestų. Tam, kad technologijų kūrėjai jaustųsi tvirtai scenoje, įtikinamai kalbėtų ir nepatirtų gėdos jausmo, mes darome tam tikrą treniruočių stovyklą, kurioje darome praktines užduotis ir ruošiamės startuolio vizijos pristatymui“ – teigia „Primer“ mokymų lektorius D. Jonikas.

Idėjų turime, bet trūksta verslumo

„Dirbdami su startuoliais pastebime, kad dažnai pilnam idėjų išpildymui, kūrėjai stokoja verslumo įgūdžių. O tai yra ypač svarbu, norint sėkmingai įvesti startuolį į rinką. „Primer“ programa sukurta tam, kad lavintume šiuos įgūdžius ir ugdytume Lietuvos regiono verslumo potencialą“ – teigia „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Morkūnas.

„Primer“ programoje jau dalyvauja 14 šalių, tarp jų Estija, Bulgarija, Kroatija, Turkija, Latvija, Slovakija ir kt. Lietuvoje „Primer“ programa organizuojama 3 kartą, iš viso joje sudalyvavo jau 20 komandų, kuriančių startuolius, dalis jų – po mokymų sėkmingai pritraukė investuotojus.

„InnoEnergy“  organizuojami keturių dienų „Primer“ mokymai vyks lapkričio 25–29 d. Klaipėdos „Light House Coworking“ erdvėje, kur technologijų kūrėjai turės galimybę mokytis iš patyrusių mentorių, dalyvauti paskaitose bei, mokymų pabaigoje, pristatyti savo idėjas potencialiems investuotojams.

Registracija į programą internetu: https://forms.gle/8hbaaVAnvCVjPupU6

Daugiau informacijos:

Dr. Kęstutis Morkūnas, InnoEnergy atstovybės Lietuvoje vadovas

El. p.: kestutis.morkunas@kic-innoenergy.com

Tel. nr. +370 670 75907

Apie InnoEnergy  

InnoEnergy siekia skatinti tvariosios energetikos inovacijas Europoje. 

InnoEnergy“ remia ir investuoja į inovacijas bet kuriame etape – nuo mokyklinio suolo iki kliento. Organizacijos partnerių tinklas leidžia megzti ryšius visoje Europoje, suvedant išradėjus ir pramonę, absolventus ir darbdavius, mokslininkus ir verslą, verslininkus ir rinkas. 

 

InnoEnergy“ dirba trijose pagrindinėse inovacijų plėtojimo srityse:  

  • Švietimo, kuris padeda išugdyti išmanančius ir ambicingus darbuotojus, kurie supranta tvarumo reikalavimus ir rinkos poreikius. 
  • Inovatyvių projektų įgyvendinimo, kai idėjos, išradėjai ir verslas kuria komerciškai perspektyvius produktus ir technologijas, sukuriančias vertę vartotojui. 
  • Verslo kūrimo paslaugų, kurios padeda tvarius verslus kuriantiems verslininkams ir startuoliams plėsti Europos energetikos ekosistemą siūlant savo inovatyvius produktus.

Šių disciplinų sujungimas padeda didinti kiekvienos iš jų poveikį, pagreitina rinkai parengtų sprendimų kūrimą ir kuria tinkamą aplinką parduoti ir įgyvendinti inovatyvius sprendimus. 

InnoEnergy“ buvo įkurta 2010 m. Ją remia Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT). 

Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)