Mada

Christian Louboutin batai

Batai internetuChristianas gimė tūkstantis devyni šimtai šešiasdešimt trečiaisiais metais, Paryžiuje. Dar nuo mažens vaikinas buvo apsėstas mada, o konkrečiai – moteriška avalyne, tad jau mokyklos suole jo sąsiuviniai buvo nukloti batų ir batelių piešiniais bei maketais, kurie vėliau tapo ganėtinai stipriu ir reikšmingu dizainerio kūrybos varikliu. Pats Christians teigia, jog batai tapo jo aistra maždaug 1976 metais, kuomet jis apsilankė Nacionaliniame muziejuje, kuriame išvydo ženklą iš Afrikos draudžantį moterims avėti aukštakulnius batus – būtent tada Louboutin‘as nusprendė, jog nori laužyti įsikėrojusius standartus ir kurti batus moterims, jog jos jaustųsi stiprios ir savimi pasitikinčios. Ieškodamas įkvėpimo Christianas išvyko į Egiptą, vėliau Indiją. Po ilgų kėlionių dizaineris grįžo į Prancūziją ir kūrė batus tokiems garsiems prekiniams ženklams kaip Chanel, Yves Saint Laurent, and Maud Frizon.

Batų mada ir istorija

Šio garsaus dizainerio dėka, dvidešimto amžiaus pabaigoje – dvidešimt pirmojo pradžioje, aukštakulniai grįžo į madą, kuomet jis sukūrė daugiau nei 200 įvairių batų modėlių su didesniu nei 12 cm kulnu. Šio kūrybinio proceso tiklas buvo sukurti tokių batų moterims, kurių dėka jos pasijustų seksualios, savimi pasitikinčios, o jų kojos atrodytų kuo įmanoma ilgesnės. Louboutin batai tapo neatsiejamu aukštuomenės ir elito vakarėlių akcentu, o raudonas batų padas tapo prestižiniu ir išskirtiniu aprangos elementu.
Nepaisant to, jog dažniausiai šio dizainerio avalynę nešiojo įžymybės ir pramogų verslo atstovai, dizaineris siūlydavo įsigyti savo kūrybos batų ir paprastiems mirtingiesiems, taikydamas beprotiškas nuolaidas, o kartais – tiesiog dalindamas savo batus už dyką ištikimiausiems savo fanams. Pirmaisiais darbo metais dizaineris pardavė apie 200 porų batų. Šiandien – Christian‘o Louboutin‘o kompanija parduoda daugiau nei 700,000 porų batų per metus. Apie pusę šios produkcijos realizuojama Jungtinėse Amerikos Valstijose, trečdalis Europoje ir Rusijoje, o likusi dalis Azijos regione.

Louboutin batai šiandien

Originalūs batai parduodami visose oficialiose Louboutin prekybvietėse bei oficialioje internetinėje elektroninėje parduotuvėje, taip pat sertifikuotų partnerių ir perpardavinėtojų parduotuvėse, tačiau tiek įvairiuose prekybos centruose tiek internete apstu šio prekinio ženklo klastočių. Itin stipriai pastaraisiais metais suaktyvėjusi internetinė prekyba Louboutin batais sukėlė nerimą kompanijos štabe – buvo išsiųsta daugybė užklausų Google kompanijai panaikinti iš paieškos sistemų lentelių neteisėtai padirbta įmonės produkcija prekiaujančius tinklalapius. Deja, dauguma jų veikia iki šiol.