Įvairūs,  Namams,  Paslaugos

Buto nuoma didžiuosiuose miestuose

buto nuomaSusidomėjote buto nuoma Vilniuje? Nežinote kaip greitai rasti būstą? Šiuo atveju, reikėtų gerai apžvelgti nekilnojamo turto rinkos ypatumus, nes miestas tikrai daro įtaką butų nuomos kainai. Svarbiausia tai, jog atsižvelgiant į tam tikrus kriterijus, galite apžvelgti ne tik orientacinę kainą, bet ir įvertinti ar nuomos skelbimas yra jums aktualus. Norime pabrėžti, jog neretai butų nuomos skelbimuose yra nemažai pasiūlymų išsinuomoti būstą tam tikroje vietoje, tačiau – nurodoma kaina tikrai ne visada būna galutinė.

Pirmiausia, jeigu jūs ieškote buto sostinėje, tai jau iškart galite pasiruošti mokėti kiek daugiau ne įprastai. Čia nemažą dėmesį turėtumėte skirti būtent rajono pasirinkimui. Dabar galime nesunkiai apžvelgti – jeigu jums siūlomas butas randasi kažkur užmiestyje, tai svarbiausias akcentas yra susisiekimas. Nemažai užmiestyje nuomojamų butų yra kur kas pigesni nei tarkime miesto centre, tačiau kodėl? Turite suprasti tai, jog kuo susisiekimas yra patogesnis, tuo buto kaina automatiškai kyla. Trumpai tariant, galite patys palyginti – jeigu jums reikalingas būstas yra miesto centre, tai suprantama, jog viešasis transportas čia itin lengvai pasiekiamas, todėl kasdien keliauti į jums reikiamą vietą, pavyzdžiui darbą, nebus jokia problema net ir neturint savo automobilio, o jeigu butas yra užmiestyje, tai faktas, jog čia tiek maršrutiniai taksi, tiek ir autobusų parko transportas važinėja kur kas rečiau, todėl galimybes keliauti neribojant savęs, tokiu atveju nelabai ir būtų.

Kas liečia kitus miestus, pavyzdžiui, Kauną, tai vėl gi – galioja anksčiau minėta savybė. Tarp kitko, reikėtų nepamiršti ir apibendrinti tai, jog didieji Lietuvos miestai visada pasižymėjo įvairių paslaugų kainų skirtumu. Jeigu jums reikalinga buto nuoma Kaune ar kažkuriame viename iš didžiųjų miestų, tai turėtumėte žinoti, jog nuomos kainai įtaką daro ir šalia esančios mokyklos, universitetai ar darželiai. Tai nuomininkai taip pat laiko vienu iš privalumų, nes juks suprantate, kad ne kiekvienas būstas pasižymės tuo, jog suteikia galimybę lengviau pasiekti kažkokią švietimo įstaigą be jokio transporto. Tai reikėtų taip pat laikyti vienu iš kainą įtakojančių faktorių.

Kalbant apie kainų pokyčius, tai turėtumėte žinoti, jog jų yra daug, tiesiog kiekvieną kartą būtina atkreipti dėmesį net į menkiausias detales. Pavyzdžiui, vienas esminių – buto plotas. Žinoma, kuo jis yra didesnis, tuo nuomininkai turės sumokėti didesnę nuomos kainą. Čia reikėtų gerai apžvelgti ir patogumus – jeigu nuomojamas butas yra brangus ir palyginus jį su kitais, kaina yra gerokai aukštesnė, tai turėtumėte suprasti, jog ji šiuo atveju būtų laikoma neadekvati, jeigu bute nebūtų baldų ar buitinės technikos. Čia kaip minėjome, svarbios yra visos detalės, tačiau kalbant apie šią situaciją, tai patys pagalvokite – kodėl turėtumėte mokėti daugiau  negu rinkos kainą? Tokiais atvejais reikėtų leistis į derybas, nes nemažai nuomotojų dažnai pradžioje kainą užkelia tiek, jog derybų metu būtų ką „numušti“.

Buto nuoma nėra tiesiog eilinė paslauga – norint ja pasinaudoti, būtina skirti nemažai laiko įvairių pasiūlymų analizavimui, jog išsirinktumėte adekvačias kainas siūlantį nuomotoją, kuris neplėšikaus ir taip sunkiais laikais.