Sveikata

Baseino nauda sveikatai

Baseinas ir įvairios vandens procedūros turi itin teigiamą poveikį tiek fizinei, tiek psichologinei bei emocinei žmogaus savijautai. Rekomenduojama lankytis baseine ir tiems, kurie turi tam tikrą negalią ar judėjimo sutrikimų. Ne veltui baseinas skiriamas kaip viena iš reabilitacinių procedūrų po patirtų sunkių traumų ar operacijų. Taip pat plaukimas padeda stiprinti imunitetą bei raumenis, todėl mamos su kūdikiais baseine yra labai dažnas reiškinys.

Turintys baseiną savo namuose šiais baseino privalumais gali mėgautis kada tik panorėję, ypatingai šiuo metu, kai dėl pasaulinės pandemijos nuolat ribojamos įvairios paslaugos. Tiesa, baseinas yra sveika, tačiau labai svarbu tinkamai jį prižiūrėti ir nuolat užtikrinti vandens higienos normas. Netinkamai prižiūrimame baseine gali veistis įvairios bakterijos ir mikroorganizmai, galintys nejuokais sutrikdyti žmogaus sveikatą. Be to, maudytis neprižiūrėtame baseine nebūtų itin malonu.

Tam, kad baseinas ištisus metus džiugintų teikiamais privalumais ir kada panorėję galėtumėte jame laiką leisti su šeima, privalote jį prižiūrėti. Visų pirma, baseino priežiūrą sudaro keletas svarbių dalykų: baseino valymas ir baseinų chemija.

Saugioms baseino pramogoms būtina pasirūpinti chloro tabletėmis arba aktyviuoju deguonimi, jis užkerta kelią mikroorganizmų atsiradimui. Taip pat labai svarbu matuoti vandens pH, o jam reguliuoti yra skirti pH plius arba pH minus preparatai. Jiems matuoti jums taip pat bus reikalingas specialus matuoklis.

Baseiną valyti rekomenduojama gana dažnai, jeigu dugnas ir sienos tampa slidžios, tai signalas, kad valyti būtina. Tai daryti galite patys arba užsakyti profesionalias baseinų valymo paslaugas.

Jeigu nusprendėte valyti patys, tai taip pat galite atlikti dvejopai – rankiniu būdu arba pasitelkiant baseinų valymo robotą. Tiek vienu, tiek kitu atveju, išvalysite baseino dugną, sienas, laiptus. Visa tai puikiausiai atliks ir valymo robotas, tiesa, jį reikia tinkamai pasirinkti.

Tačiau jeigu nespręsite pasinaudoti profesionalų paslaugomis, daugelis jų siūlo skirtingo pobūdžio paslaugas. Jie gali pasirūpinti jūsų baseinu suteikdami vienkartinę valymo paslaugą arba tai daryti reguliariai atsižvelgiant į jūsų poreikius.