Sveikata

5 esminiai patarimai norinčioms numesti svorį

Svorio metimas gali būti iššūkis. Tačiau nekankink savęs – nereikia būti naivioms ir tikėti, jog pabadavus ir numetus 10 kg per savaitę, šie vėl nesugrįš atgal, kuomet sugrįši prie įprasto dienos rėžimo. Tad kaip numesti svorį? Geriausias būdas – pamažu keisti gyvenimo būdą. O šie 5 esminiai patarimai padės suprasti ką reikia daryti ir nukreips teisinga linkme, t.y. lieknėjimo link.

#1 Gerk daugiau vandens

Kuomet organizmui trūksta vandens, šis jį kaupia, o tai yra papildomas svoris. Be to, dažnai vandens trūkumas išbalansuoja pojūčius ir klaidina – vietoj troškulio jaučiame alkį. O tai iššaukia nuolatinį užkandžiavimą, kuris tikrai nėra naudingas siekiant numesti svorį.

#2 Atsisakyk gazuotų ir saldžių gėrimų

Atsisakyti reikėtų visų saldžių gėrimų, energetinių gėrimų, kuriuose yra gausus kiekis cukraus. Jei atidžiau panagrinėtumėte gėrimų etiketes, pamatytumėte, jog buteliukas skanaus gėrimo turi tiek kalorijų, kiek galima suvartoti per dieną laikantis dietos. Itin kaloringi ir alkoholiniai gėrimai, todėl reikėtų apriboti ir jų vartojimą.

#3 Sportuok kasdien

Jei dirbate sėdimą darbą ir tiesiog gyvenimo būdas sėslesnis, mažai judate, tuomet reikėtų į rutiną įterpti ir sportinę veiklą. Į sporto klubą reikėtų eiti kasdien bent valandai laiko. Jei nenorima eiti kasdien, galima kitomis dienomis tiesiog skirti laiko pasivaikščiojimui gryname ore (daugelis dėl to net įsigyja šunį) arba bėgiojimui. Esmė – judėti reikia nuolat.

#4 Valgyk daugiau vaisių ir daržovių

Vaisiai ir daržovės palengvina virškinimą, skatina medžiagų apykaitą ir taip padeda greičiau atsikratyti viršsvorio. Todėl laikantis dietos ar tiesiog bandant susireguliuoti mitybą, į savo racioną reikia įtraukti daugiau šviežių vaisių ir daržovių.

#5 Išsimiegok

Lieknėti galima ir miegant. Iš tiesų, nes miegant taip pat deginamos kalorijos. Tačiau iš tikro geras miegas suteikia energijos, taigi nereikia papildomai užkandžiauti, kad užtektų energijos visai dienai. Miegas taip pat pakelia nuotaiką.

Daugiau patarimų, informacijos apie mitybą bei dietas – portale Los.lt