Verslas

Baneriai: ką reikia žinoti apie jų privalumus bei trūkumus?

BaneriaiJei bent šiek tiek girdėti apie banerius, ko gero, jau spėjote, koks naudingas procesas yra banerių kūrimas. Vis dėlto,  reikia pastebėti, jog baneriai, kaip priemonė, gali turėti ne tik privalumų, bet ir trukumų. Tad ką svarbu žinoti, apie banerių privalumus ir trūkumus? Apie tai pakalbėsime  šį kartą.

Pradžiai – trumpai apie banerių privalumus. Bene pats svarbiausias banerių privalumas yra tas, jog baneriai, kaip niekas kitas, yra labai lengvai pastebimi. Banerių pastebimumas bus dar didesnis, jei bus pasirinkti ne statiniai  o dinaminiai baneriai. Na, o kaip žinia, pastebimumas kaip tik yra ta savybė, kurios reikia reklamos priemonei. Būtent ją gali pasigirti ir baneriai.

Kalbant apie privalumus, kuriuos turi baneriai, reikia paminėti ir dar vieną, ne mažiau svarbų dalyką:  banerių užsakovas gali pasirinkti, kokiai auditorijai (platesnei ar siauresnei), bus rodomas baneris. Štai, pavyzdžiui, jei kalbėtume apie siauresnę auditoriją, rikėtų paminėti, jog tokiu atveju baneris bus rodomas tik besilankant tam tikrose internetinio puslapio portaluose, tuo tarpu, platesnė auditoriją sudaro patys įvairiausi interneto portalai, kuriuose gali būti talpinami baneriai.

Na, o  dabar – pats metas sužinoti ir dar vieną, taip pat labai svarbų banerių privalumą. Pasirodo, jog galima sužinoti šios reklamos priemonės efektyvumą. Banerio užsakovas turi galimybę sužinoti, kiek žmonių susidomėjo paneriu ir kiek kartų ant jo buvo paspauta. Tai ypač svarbus privlaumas, kurio neturi, pavyzdžiui, radijo ar televizijos reklama – juk kas kartą suskambėjus reklamai, neįmanoma sužinoti, kiek žmonių ją matė ar girdėjo.

Na,  o dabar – pats metas paminėti, kokie banerių trūkumai. Bene vienas pagrindinių trukumų, kuriuo pasižymi baneriai, yra itin žemas paspaudimų rodiklis. Anot statistikos, banerių paspaudimų rodiklis dažniausiai siekia vos kelis procentus.

Ne ką mažiau svarbus yra ir dar vienas banerių trukumas: pastaruoju metu vis daugėja programų, galinčių užblokuoti banerius. Tai reiškia, jog jus dominančiai tikslinei auditorijai priklausantys asmenys, banerių teikiamos informacijos tiesiog nepamatys.

Kaip matyti, baneriai turi tiek privalumų, tiek trukumų, tad ar tai yra tinkamai reklamos priemonė, spręsti belieka jums.