Įvairūs

Atgimusi kino žvaigždė „Ford Mustang Bullitt“ apsistojo Vilniuje

Atgimusi kino žvaigždė „Ford Mustang Bullitt“ apsistojo Vilniuje

Vilnius, kovo 6 d. 1968 metais jis nusifilmavo vienoje įspūdingiausių kino istorijoje automobilių gaudynių scenų. 2018 metais jis atgimė kaip riboto leidimo „Ford Mustang Bullitt“ ir Europoje debiutavo Gudvudo greičio festivalyje. 2020 metais jis atvyko į Vilnių ir ketina čia pasilikti visam laikui. Kol kas retą „Mustang“ modifikaciją galima apžiūrėti sostinės „Inchcape Motors“ salone, po poros mėnesių jis bus perduotas pirkėjui Lietuvoje.

„Galima numoti ranka ir sakyti, kad filme nusifilmavusį ir salone eksponuojamą „Mustang“ sieja tik spalva, tačiau „Bullitt“ legendos galia tokia stipri, kad šiuolaikinį „Ford Mustang Bullitt“ labai lengva įsivaizduoti skriejantį San Francisko gatvėmis. „Bullitt“ nesistengia išsiskirti nei ryškiomis detalėmis, nei  rėkiančiais užrašais, tačiau užtenka jį pamatyti ir jame slypinti galia tampa akivaizdi. Tai retas automobilis išmanantiems žmonėms ir mes džiaugiamės, kad tokių klientų esama ir Lietuvoje“, – pažymėjo „Ford“ verslo vadovas Tomas Didžbalis.

Į riboto leidimo „Ford Mustang Bullitt“ montuojamas klasikinis 5 litrų darbinio tūrio V8 variklis, kurio galia padidinta 20 AG iki 480 AG, o sukimo momentas siekia 529 Nm. Jėgainė papildyta 6 laipsnių mechanine pavarų dėže su sūkių derinimo sistema „RevMatching“. 

Nors filme „Bullitt“ buvo žalias, klientams siūloma ir juodos „Shadow Black“, ir žalios „Dark Highland Green“ spalvos. „Mustang Bullitt“ traukia dėmesį „Heritage“ 19 colių skersmens ratlankiais, raudonomis „Brembo“ stabdžių apkabomis ir specialiu „Bullitt“ degalų bako dangteliu.

Įspūdingas ir interjeras – „Recaro“ sportinės sėdynės gali būti puoštos dekoratyvinėmis sodriai žaliomis siūlėmis, pavarų svirtis – originalios balto rutulio formos. Vairuotojo komfortui – 12 colių multimedijos ekranas ir „B&O Play“ garso sistema su 12 garsiakalbių.

„Mustang“ hierarchijoje „Bullitt“ pagal savo technines charakteristikas ir kainą nusileidžia tik ekstremalioms modifikacijoms „Shelby GT350“ ir „Shelby GT500“.

Įspūdingą kelių kovotoją „Ford Mustang GT“, pravarde „Bullitt“ 1968-ųjų filme pilotavo tuometinė ekranų žvaigždė ir ralio entuziastas Steve‘as McQueenas. Garsusis 10-ies minučių filmo epizodas, kuriame „Ford Mustang GT“ dalyvauja kvapą gniaužiančiose gaudynėse, tapo standartu daugeliui panašių scenų vėliau sukurtuose filmuose.

Kuriant trilerį „Bullitt“, buvo naudojami du identiški „Mustang GT“. Pasibaigus filmavimui,  automobiliai pasuko skirtingais keliais: „mustangą“, kurį vairavo S. McQueenas, kino kompanija „Warner Bross“ pardavė privačiam pirkėjui. O antrasis automobilis, kuriuo filme ir buvo atlikta dauguma įspūdingų triukų, buvo paliktas saugojimo aikštelėje. Abu automobiliai ilgai buvo laikomi dingusiais, kol vienas buvo surastas 2017 metais, o antrojo savininkas Seanas Kiemanas 2018 metais susisiekė su kompanija „Ford“ ir pasiūlė atgaivinti „Bullitt“ šlovę. 

# # #

Apie „Ford Motor“

„Ford Motor Company“ yra pasaulinis automobilių pramonės lyderis, įsikūręs Dyrborno mieste Mičigano valstijoje, JAV. „Ford“ gamina ir parduoda automobilius 6 kontinentuose. Koncerne dirba 166 tūkst. žmonių, veikia 70 gamyklų. Koncernas gamina „Ford“ ir „Lincoln“ automobilius. Finansines paslaugas klientams teikia „Ford Motor Credit Company“. Daugiau informacijos apie kompaniją: www.fordmotorcompany.com.

Apie „Inchcape“

Jau dešimt metų Lietuvoje veikianti bendrovė „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė šalyje. Lietuvoje ji yra vienintelis įgaliotasis koncerno „Ford“ atstovas. Be „Ford“ bendrovė atstovauja „Jaguar“ bei „Land Rover“, „Hyundai“, „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

„Inchcape“ – viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių. 170 metų sėkmingai veikianti 29 pasaulio valstybėse, bendrovė verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. Tarptautinėje rinkoje bendrovė atstovauja net 30 automobilių gamintojų. „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 16 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.

Daugiau informacijos:           

Tomas Didžbalis

„Ford“ verslo vadovas

„Inchcape Motors“

8 5 2168226

tomas.didzbalis@inchcape.lt

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“