Įvairūs

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d.

„Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių nepatogumų. Įprastai radiatoriai, kurie name naudojami daugiau nei 20 metų, yra laikomi senais padidintos rizikos prietaisais. 

Šildymo prietaisai butuose yra buto savininko nuosavybė ir esant reikalui keičiami jo lėšomis. Keisti ne avarinės būklės radiatorius šildymo sezono metu yra draudžiama, todėl tai gyventojai gali daryti iki prasidedant šildymo sezonui arba jam pasibaigus. Norint pakeisti buto šildymo prietaisus savininkas turi kreiptis į šildymo sistemų atestuotą projektuotoją, kuris paruoš keičiamų šildymo sistemos projektą/aprašą. Su tinkamai parengtu projektu/aprašu patalpų savininkas turi kreiptis į daugiabučio namo administratorių, kuris, suderina projektinius sprendinius su šildymo sistemų prižiūrėtoju. Atliktus darbus buto savininkas turi priduoti naujai įrengtą šildymo sistemą eksploatuotojui. 

Įvykus avarijai, prakiurus ar kitaip sugedus radiatoriui, daugiabučių namų administratorius „Civinity Namai“ pataria kreiptis administratoriaus avarinę tarnybą arba į šilumos tiekėjo avarinę, kuri organizuos avarijos lokalizavimą.

Vonioje esantis gyvatukas taip pat yra privatus įrenginys, už kurį yra atsakingas pats gyventojas. Norint jį pakeisti reikalingas projektas/aprašas, jį taip pat privaloma suderinti su daugiabučio namo administratoriumi. Po darbų atlikimo būtina susisiekti su šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju. Atvykęs specialistas įsitikins naujo gyvatuko tinkamumu bei įsitikins, jog darbai atlikti tinkamai. 

Pranešimą paskelbė: Ligita Luščiauskaitė, Civinity LT, UAB