Aromatines zvakes_kvepiancios zvakes
Sveikata

Aromatinės žvakės: kaip atpažinti kokybišką gaminį?

Aromaterapija yra žinoma dar nuo senovės laikų. Tuomet kvapnios žvakės buvo naudojamos tam tikrų ritualų metu, o vėliau – kaip interjero detalė. Šiandien kvapnias žvakes galime pamatyti daugelio namuose. Vieni jas naudoja itin gausiai, tačiau vis dėlto reikėtų būti atsargiems – ne visos parduotuvėse esančios žvakės yra saugios mūsų sveikatai.

Renkantis aromatines žvakes savo namams, ypatingai jeigu jas deginate, o ne naudojate tik kaip namų interjero aksesuarą, žinokite keletą svarbių dalykų:

  1. iš ko yra pagaminta žvakė;
  2. kokie kvapikliai yra naudojami.

Kokių medžiagų žvakes geriausia rinktis, o kokių vertėtų vengti?

Šiandien žvakės gaminamos iš daugybės įvairių medžiagų, tačiau kaina gali jums pasufleruoti žvakės kokybę. Nepriklausomai nuo to, ar mėgstate kvepiančias, ar bekvapes žvakes, vertėtų rinktis natūralaus bičių vaško gaminius. Tiesa, jų rasti įprastose parduotuvėse mažai tikėtina. Taip pat pastaruoju metu labai išpopuliarėjo ir augalinio sojų vaško aromatinės žvakės, kurias vertina tiek patys gamintojai, tiek vartotojai.

Jeigu jau kalbame apie tai, kokias medžiagas rinktis, verta pakalbėti ir apie tai, kokių žvakių deginti namuose nereikėtų. Kaip ir bet kurie gaminiai, kurių sudėtyje yra iš naftos išgaunamų ingredientų, parafino žvakės nėra geras pasirinkimas. Parafinas yra perdirbtas naftos produktas, kuris degdamas skleidžia kenksmingas medžiagas. Šios yra toksiškos ir gali sukelti įvairius nepageidaujamus reiškinius:

  • alergines reakcijas;
  • kvėpavimo takų sutrikimus;
  • galvos skausmą;
  • nemigą.

Kokybiški kvapai gali teikti naudą

Renkantis aromatines žvakes savo namams, atkreipkite dėmesį, kokios kvapiosios medžiagos yra naudojamos. Gaminio kaina ir šiuo atveju neretai atskleidžia žvakėse naudojamus ingredientus. Kvapnios žvakės, kurių gamyboje naudojami natūralūs kvapai ar eteriniai aliejai, paprastai yra brangesnės, o jų skleidžiamas aromatas gali atnešti pridėtinės vertės jūsų savijautai. Atitinkami eteriniai aliejai ne tik sukurs malonią atmosferą, bet ir atstos aromaterapijos teikiamus privalumus.

Kaip žinia, citrusiniai, mėtos eteriniai aliejai padidins produktyvumą, suteiks energijos. Tuo tarpu levanda nuramins, atpalaiduos po sunkios darbo dienos, padės užmigti. Kai kurie eteriniai aliejai taip pat veikia antibakteriškai, valo patalpų orą.