Įvairūs

Apsodinkime Vilnių: kurti žaliąsias erdves gali kiekvienas

Nuo bijūnų krūmo po langu iki ąžuolų alėjos skvere – Vilnius kviečia gyventojus drąsiai kurti žaliąsias miesto erdves, rinktis ir naujų želdynų vietą, ir mastą, ir pobūdį. Paprastos, trumpos taisyklės leis užtikrinti, kad sodinimas būtų sklandus, o ateityje želdynų nereikėtų naikinti. 

Pasak Vilniaus miesto mero, kiekvienas norintis gali šį pavasarį reikšmingai prisidėti prie žaliojo Vilniaus kūrimo. 

„Kviečiu miestiečius – ir jaunas šeimas, ir senjorus, ir įmonių vadovus – įsitraukti į žaliojo miesto kūrimą. Kiekvienas tai jau darantis paliudys – taip gimsta tikrieji miesto šeimininkai, žaliojo Vilniaus ambasadoriai“, – sako Remigijus Šimašius. 

Vyriausiojo miesto architekto skyriaus patarėja Ramunė Baniulienė primena, kad miestiečiams tikrai nereikia derinti su savivaldybės specialistais kiekvieno kieme suplanuoto sodinuko. Tereikia nepamiršti elementarių želdynų kūrimo principų, kurie reikalingi pirmiausia tam, kad po kelerių metų sodinukų nereikėtų naikinti, nes jie arba ima trukdyti kaimynams, arba komunalinių paslaugų teikėjams. 

Miestas pasirengęs prisidėti patarimais ir dėl sodinimo vietų, ir dėl želdinių pasirinkimo.
Dažniausiai užduodamus klausimus šia tema rasite www.vilnius.lt/zeldynai. Bet jei savojo klausimo nerandate, kviečiame rašyti zalias@vilnius.lt.

Visos želdynų temos sudėtos ir žemėlapyje, kurį rasite svetainėje vilnius.lt, žemėlapių paskyroje, pavadintoje „Žaliasis Vilnius“, kur netrukus atsiras dar daugiau informacijos. Šis žemėlapis skirtas gyventojams, projektuotojams, vystytojams ir tiesiog visiems, norintiems geriau pažinti Vilniaus želdynus ir želdinius.

Kaip ir anksčiau, gyventojai siūlomas vietas medžių sodinimui mieste gali žymėti maps.vilnius.lt./Apsodinkime Vilnių.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMUS KLAUSIMUS APIE SODINIMO TAISYKLES RASITE ČIA 

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė