Įvairūs

A.Armonaitė vizito „Northway Biotech“ metu aptars vakcinos nuo COVID-19 gamybos Lietuvoje galimybes

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė antradienį, gegužės 11 dieną., 10 val. lankysis  „Northway Biotech“ įmonėje, kur su jos valdybos pirmininku prof. Vladu Algirdu Bumeliu aptars galimybes Lietuvoje pradėti vakcinos nuo COVID-19 ar jos komponentų gamybą. 2004 metais Vilniuje įkurtos „Biotechfarmos“ įmonių grupės specializacija – biofarmacijos produktų vystymas ir gamyba.  

Europos Komisija ruošia masinės vakcinų gamybos Europoje planą ir ieško tą galinčių daryti įmonių. Atsižvelgiant į tai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija siekia sudaryti kuo palankesnes sąlygas mūsų šalies verslui ir mokslui dalyvauti europiniuose vakcinų gamybos procesuose. Lietuvoje yra įmonių, pajėgių gaminti aktyviąją vakcinos medžiagą, tačiau trūksta vakcinos išpilstymo linijos.

A.Armonaitė taip pat domėsis „Northway Biotech“ mokslininkų gaminamu vaistu nuo COVID-19. Šiuo metu šveicarų ir lietuvių kartu kuriamas vaistas jau yra perduotas klinikiniams tyrimams.

Po susitikimo – 11 val. numatomi ministrės A. Armonaitės ir prof. V. A. Bumelio pasisakymai spaudai. Žurnalistai, norintys dalyvauti spaudos konferencijoje, kviečiami 10.45 val. atvykti prie bendrovės „Northway Biotech“, adresu Mokslininkų g. 4, Vilnius, kur bus pasitikti ir palydėti į numatomą spaudos konferencijos vietą. Informuojame, kad dėl COVID-19 pandemijos ir visų saugumo reikalavimų, žiniasklaidos atstovai į gamyklą nebus įleidžiami.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija