Įvairūs

10 kartų pigesnės laidojimo paslaugos: didžiausi laidojimo namai Kaune ir Šiauliuose sumažino dalies paslaugų kainas iki 200 eurų

Vidutiniškai Lietuvoje laidojimo namų paslaugos vienam žmogui gali kainuoti apie 1,8 tūkst. eurų, teigia laidojimo rūmų Kaune „Tylos namai“ vadovas Vytis Sidabras. Palyginimui, tai – keliais šimtais eurų daugiau, nei vidutinis atlyginimas Lietuvoje, todėl daliai šalies gyventojų tokia kaina gali būti neprieinama. Vertindami situaciją, laidojimo rūmai „Tylos namai“ Kaune ir Šiauliuose sukūrė paslaugų paketą už beveik 10 kartų mažesnę nei vidutinę kainą.

Į laidojimo paslaugų paketą įeina visos reikalingiausios paslaugos, jo kaina – 200 eurų. V.  Sidabro teigimu, paketo kainos dydį padiktavo noras didelių įvairių prekių ir paslaugų kainų kontekste išlaikyti laidojimo paslaugų prieinamumą visiems, kuriems jos yra reikalingos, bei sumažinti išlaidas gedintiems mirusiojo artimiesiems.

„Nuolatos stebime laidojimo paslaugų kainas, pasiūlos ir paklausos santykį, todėl matome, kad šiuo metu dėl laidotuvių vidutiniškai sumokami ir keli tūkstančiai eurų. Įsivertinę savo pajėgumus, norime bent iš dalies palengvinti naštą patiriantiems sunkų laikotarpį, pasiūlydami būtiniausias paslaugas už kainą, kuri yra prieinama daugeliui“, – sako „Tylos namai“ vadovas.

Anot V. Sidabro, į paslaugų paketą įeina kūno transportavimas iki pasirinkto „Cremains“ krematoriumo Vilniuje ar Klaipėdoje, kremacija, kapsulė pelenams ir jos pristatymas į pasirinktus laidojimo rūmus „Tylos namai“ Kaune arba Šiauliuose, kuriuose dviem valandoms skiriama atsisveikinimo salė. Taip pat į paslaugos paketą įeina visų reikalingų dokumentų sutvarkymas ir pagalba gaunant vienkartinę išmoką, kurią išskaičiavus ir taikoma 200 eurų kaina.

„Tylos namų“ Kaune vadovas patikslina, kad nors paslaugų paketas tinkamas visiems, tačiau yra ypač vertingas vertinantiems ekologiją, nes į jį įeina ir specialus kremacinis karstas.

„Kitaip nei puošnesni ir brangesni karstai, į paslaugų paketą įeinantis karstas yra ypač draugiškas aplinkai – jis neturi jokių metalinių detalių ar lako, todėl degdamas į aplinką jis neišmeta nė mažiausio kiekio kenksmingų medžiagų ir nedaro įtakos pelenų kokybei“, – pasakoja „Tylos namų“ vadovas.

Paslaugų paketas, pasak V. Sidabro, taip pat tinkamas šeimoms, ketinančioms atidėti atsisveikinimo su mirusiu artimuoju ceremoniją, vertinantiems minimalizmą ir paslaugų kokybę. „Tylos namų“ Šiauliuose vadovas Tomas Urbšas patikslina, kad paslaugos teikiamos ne tik Kauno, bet ir Šiaulių laidojimo rūmuose.

„Esame įsivertinę laidojimo rūmų „Tylos namai“ Kaune ir Šiauliuose, visos „Re Verum“ grupės ir partnerių pajėgumus, sekame Lietuvos mirtingumo statistiką, todėl esame užtikrinti, kad paslaugą galėsime įgyvendinti taip pat kokybiškai kaip iki šiol“, – teigia T. Urbšas.

Apie laidojimo rūmus „Tylos namai“:

Laidojimo rūmai „Tylos namai“ Kaune ir Šiauliuose – „Re Verum“ laidojimų paslaugų grupės, veikiančios nuo 2016 metų, dalis. Grupei priklauso „Cremains“ krematoriumai Vilniuje ir Klaipėdoje bei dar 5 laidojimo namai visoje Lietuvoje – Vilniaus laidojimo rūmai „Ritualas“, „Aterna“ Klaipėdoje, „Ramybės takas“ Panevėžyje, „Žemaitijos gralis“ Plungėje.

Pranešimą paskelbė: Simona Survilaitė, UAB „coagency”

10 kartų pigesnės laidojimo paslaugos: didžiausi laidojimo namai Kaune ir Šiauliuose sumažino dalies paslaugų kainas iki 200 eurų