wake parkas
Laisvalaikis,  Pirkiniai

Wake parkas – vieta, kur prasideda linksmybės

Daugelis sako, kad kartą pabandžius vandenlenčių sportą, sunku sustoti ir norisi tobulėti bei mokytis daugiau. Būtent dėl šios priežasties Lietuva Europoje išsiskiria wake parkų skaičiumi. Kad ir kokia nuostabi Lietuvos gamta bebūtų, čia nėra daug galimybių užsiimti ekstremalesniu sportu, todėl wake parkas gali būti ta vieta, kurioje atsipalaiduosi, užsiimsi aktyviomis pramogomis ir puikiai praleisi laiką.

Šiuo metu šalyje galima rasti apie 20 wake parkų, įsikūrusių skirtinguose kraštuose. Svarbiausias kriterijus norint įrengti tokią vietą – šalia esantis vandens telkinys. Puiku tai, kad jis gali būti ir nedidelis, sportui nebūtinos bangos ar išskirtinės vandens sąlygos, todėl tokiai vietai įkurti galima išnaudoti ir kiek mažiau populiarius ar apleistus kampelius.

Iš pradžių buvęs vieta, kur vandenlenčių sporto aistruoliai gali treniruotis, šiandien wake parkas įgauna visai kitokią prasmę. Čia prasideda įvairios linksmybės, tad apie tai, ką galima nuveikti wake parke, norime papasakoti plačiau.

Ir pradedantiesiems, ir profesionalams

Wake parkas yra ta vieta, kuri jungia visus sporto gerbėjus – ir pradedančiuosius, ir jau pažengusius. Vandens sportas išsiskiria tuo, kad jame nereikia varžytis su kitais ar turėti kokius nors specialius įgūdžius. Norint čiuožti vandenlente nereikia laukti tinkamų orų ar progų – svarbiausia, kad nežaibuotų. Jei į wake parką vykstate pirmą kartą, tai su savimi tiesiog turėkite rankšluostį ir maudymosi aprangą. Įrangą galima išsinuomoti vietoje.

Vieta laisvalaikiui

Didelį wake parkų paplitimą Lietuvoje turbūt lėmė ir tai, kad wake parkas tapo vieta ne tik treniruotis, bet ir gerai praleisti laiką. Čia galima tiesiog būti prie vandens, o daugelis didesnių wake parkų siūlo ir kitų pramogų – žaidimų aikštelės vaikams, batutų parkai, terasos, gultai, baras, restoranas ir t. t. Kad išnaudotų šias erdves, savininkai patalpas nuomoja šventėms ir renginiams, todėl wake parkas gali tapti puikia idėja įmonės vakarėliui, gimtadieniui, draugų susibūrimui ar kitoms specialioms progoms. Norintieji čia galės išbandyti savo jėgas ir čiuožti ant lentos, o kiti džiaugtis kitomis veiklomis, kurias gali pasiūlyti wake parkas, pavyzdžiui, katerio nuoma.