Įvairūs

Vyriausybės kanclerė susitiko su „Transparency International“ ir Tarptautinės antikorupcijos konferencijos Tarybos vadovais

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė trečiadienį aptarė pasirengimą Lietuvoje vyksiančiai Tarptautinei antikorupcijos konferencijai ir korupcijos prevenciją su „Transparency International“ ir Tarptautinės antikorupcijos konferencijos Tarybos (IACC) vadovais. Šiuos klausimus Vyriausybės kanclerė aptarė su Lietuvoje besilankančiais „Transparency International“ generaliniu direktoriumi Danieliu Erikssonu, organizacijos Valdybos pirmininku Francois Valerianu bei IACC Tarybos pirmininku Ruebenu Lifuka ir IACC serijos ir Globalių iniciatyvų direktoriumi Roberto Perezu-Rocha.

„Kova su korupcija nebėra tik efektyvios valdysenos klausimas – aiškiai matome, kad į demokratijų vidaus gyvenimą ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką besikėsinantys autoritariniai režimai bando išnaudoti korupciją kaip strateginį ginklą, priemonę ardyti valstybes iš vidaus. Didžiausia skaidrumo ir korupcijos prevencijos prasmė niekuomet nekėlė abejonių, juolab niekam neturėtų jų kelti dabar, nes tai yra būdas išlikti ir apsisaugoti nuo vidinės erozijos. Kova su korupcija yra ir kova už demokratiją bei vertingiausius jos pasiekimus“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Kaip akcentavo Vyriausybės kanclerė, renginiai kaip Tarptautinė antikorupcijos konferencija suteikia galimybes sėkmingiau ieškoti įrankių kovai su šešėliu, megzti naujas partnerystes, keistis patirtimi ir pasiteisinusiomis praktikomis.

Kaip priimančioji šalis Lietuva sieks, kad birželį įvyksianti konferencija – didžiausias ir svarbiausias skaidrumo forumas pasaulyje – kurtų išliekančią naudą, pažymėta susitikime.

Konferencijoje dalyvauja valstybių lyderiai, pilietinės visuomenės ir privataus sektoriaus vadovai. Numatoma, kad į Lietuvoje vyksiantį renginį susirinks per 1 500 dalyvių iš daugiau nei 140 pasaulio valstybių.

Trečiadienio susitikime taip pat aptarta korupcijos prevencija, ilgojo laikotarpio Lietuvos progresas. Kaip akcentavo Vyriausybės kanclerė, korupcijos prevencija yra nuolatinių pastangų reikalaujanti sritis, kurias Lietuva ir toliau dės siekdama pažangos.

„Transparency International“ kasmet skelbiamas Korupcijos suvokimo indeksas – svarbus rodiklis savistabai ir geresnių rezultatų siekiui, pabrėžė G. Balčytytė. Jo nauda valstybėms galėtų būti dar didesnė, korupcines rizikas identifikuojant ne tik per korupcijos suvokimą, bet ir realų jos patyrimą, aiškesnį ir grįžtamąjį ryšį kurti leidžiantį probleminių sričių perteikimą.

Vyriausybės kanclerė susitikime taip pat išskyrė realaus laiko duomenų ir atsakingai naudojamo dirbtinio intelekto potencialą padedant minimizuoti korupcines rizikas.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija