Įvairūs

Veiklą pradeda naujasis komercijos atašė Lenkijoje

Siekiant sustiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams Lenkijoje, kuri patenka tarp Lietuvos prioritetinių eksporto ir bendradarbiavimo inovacijų srityje rinkų, komercijos atašė pareigas Lietuvos Respublikos ambasadoje Lenkijos Respublikoje pradėjo eiti Tomašas Pozlevičius. 

Tikimasi, kad naujasis komercijos atašė padės plėtoti Lietuvos ekonominį atstovavimą šioje šalyje, paspartins ir koordinuos bendrų projektų įgyvendinimą. 

„Lenkija visada buvo ir liks viena svarbiausių mūsų strateginių ekonominių partnerių – ji yra ir prioritetinė Lietuvos eksporto rinka, trečia pagal dydį prekybos partnerė ir viena didžiausių investuotojų mūsų šalyje. Tikimės, kad paskirtas komercijos atašė padės realizuoti tuos projektus, kurie bus įdomūs abiejų šalių verslo atstovams, dar labiau paskatins investicijų pritraukimą ir Lietuvos verslams plačiau atvers vartus į didelę kaimynų šalies rinką“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Iki paskyrimo į naujas pareigas T. Pozlevičius dirbo verslo konsultantu, anksčiau yra dirbęs „Kauno grūdų“ įmonių grupės projektų ir investicijų koordinatoriumi, dar anksčiau – tuometėje Ūkio ministerijoje Projektų valdymo skyriuje.

Jis yra įgijęs politikos mokslų bakalauro mokslinį laipsnį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, vėliau tęsė studijas Varšuvos ekonomikos mokykloje ir Varšuvos universiteto Verslo valdymo katedroje.

„Atsižvelgiant į dabartinę geopolitinę situaciją, tarptautinis verslo bendradarbiavimas yra svarbus kaip niekada, o Lenkija yra viena prioritetinių Lietuvos rinkų. Sieksiu, kad galėtume be kliūčių plėsti Lietuvos įmonių potencialą bei išlaikyti konkurencinį pranašumą regione. Tikiu dialogu tarp Lietuvos ir Lenkijos, o pasitelkus žinias, patirtį, žmogiškuosius ir materialinius išteklius galimi reikšmingi pokyčiai siekiant bendrų strateginių tikslų“, – sako T. Pozlevičius. 

Dvišalė Lietuvos ir Lenkijos prekybos apyvarta 2021 metais siekė 7,3 mlrd. eurų, o tiesioginės Lenkijos investicijos sudaro 1,74 mlrd. eurų – pagal šį rodiklį Lenkija yra 5 pagal mastą investuotoja Lietuvoje.  

Lietuva nuosekliai didina savo ekonominį atstovavimą pasaulyje ir šiuo metu mūsų šalis turi komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Japonijoje ir Pietų Korėjoje.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija