Įvairūs

VDI surašė administracinio nusižengimų protokolą Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentui

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) baigė pačios inicijuotą tyrimą dėl galimai nelegalaus darbo Europos dailiojo čiuožimo čempionato Kaune metu ir surašė administracinio nusižengimo protokolą (Nr. VDI-ANR_452-2024) Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentui Vytautui Jasučiui. Tyrimo metu nustatyti du nelegalaus darbo atvejai bei darbuotojų saugos ir sveikatos pažeidimai įmonėje.

Protokole nurodyta, kad Vytautas Jasutis, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas, kaip darbdavio įgaliotas asmuo, traukiamas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 95 straipsnio 1 dalį (Nelegalus darbas), 96 straipsnio (Darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimas) 2 dalį dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso 42 straipsnio (Darbo sutarties sudarymas) 1 dalies, 2 dalies, 4 dalies ir 43 straipsnio (Darbo sutarties forma) 1 dalies, Mokymų ir žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimo bendrųjų nuostatų 4 ir 8 punktų pažeidimus. V. Jasutis su tyrimo medžiaga galėjo ir vis dar gali papildomai susipažinti iki bylos nagrinėjimo.

„Darbo inspekcija labai rimtai traktuoja nelegalaus darbo daromą žalą mūsų valstybei, todėl tiriame ne tik pranešimus, bet ir patys inicijuojame patikrinimus bei tyrimus. Šiuo atveju sureagavome į sausio 15 d. „Facebook“ tinkle paskelbtą informaciją apie problemas, kilusias Europos dailiojo čiuožimo čempionato Kaune metu. Po protokolo surašymo dar vyks bylos nagrinėjimas, tad numatomų baudų kol kas negalime komentuoti. Tačiau primename, kad baudos už nelegalų darbą fiziniams asmenims (darbdaviams ar jų atstovams) siekia nuo 1 000 iki 5 000 eurų, o juridiniam asmeniui gali būti skiriama bauda nuo 868 iki 2 896 eurų už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį“, – komentuoja VDI kancleris Šarūnas Orlavičius.

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas V. Jasutis teigė, kad byloje minimi asmenys dirbo savanoriškai. Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad jų darbas neatitiko savanoriškos veiklos ir darbdavys slėpė darbo santykius, jų darbą įformindamas kaip savanorišką veiklą ir sudarydamas su darbuotojomis civilinių paslaugų sutartis arba žadėdamas jas sudaryti. Jasutis, kaip darbdavio – Lietuvos čiuožimo federacijos – atstovas, neužtikrino, kad visi Europos dailiojo čiuožimo čempionato Kaune metu dirbantys darbuotojai būtų įforminti ir dirbtų įstatymų nustatyta tvarka.

VDI ragina pranešti apie galimus pažeidimus darbe, pavyzdžiui, netinkamas darbo sąlygas, neišmokamą darbo užmokestį, piktnaudžiavimą darbo bei poilsio laiku ir pan. Apie nesudaromas darbo sutartis anonimiškai galima pranešti telefonu + 370 5 213 9772.

 

Kontaktams:

komunikacija@vdi.lt

mob. +370 698 73 025

Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Algirdo g. 19, LT-03607 Vilnius

www.vdi.lt

Konsultuojame:

El. paštu info@vdi.lt, raštu ir VDI feisbuko paskyroje

telefonu (+370 5) 213 9772 (I–IV 9.00–15.00, V 9.00–14.00, pertrauka 12.00–13.00)

Žinote, kur dirbama nelegaliai? Praneškite raštu arba telefonu (+370 5)  213 9772.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Keburė, Valstybinė darbo inspekcija