Namams

Valymo priemonių privalumai ir galimi iššūkiai

Pastaruoju metu cheminių valymo priemonių asortimentas ne tik labai išsiplėtė, bet ir pačios priemonės tapo gerokai veiksmingesnės. Todėl jų dėka nebereikia ilgai šveisti, skalauti, plauti , tokiu atveju yra sutaupoma ne tik daug laiko, bet ir daug elektros energijos.

ValymasValymo priemonės  dažniausiai yra  skirtos įvairiems paviršiams, įrankiams valyti, įrangai plauti ar dezinfekuoti. Taip pat jos yra labai plačiai naudojamos tokios vietose, kuriose yra atliekamas maisto perdirbimas, ruošimas, laikymas,  arba maitinimo įstaigose, tokiose kaip restoranai ar valgyklos, visuomeninės paskirties įstaigose, pavyzdžiui kaip prekybos centrai, mokyklos, biurai, viešbučiuose, SPA salonai, ligoninės ir kitose sveikatos priežiūros įstaigos. Maisto pramonėje įvairios valymo priemonės gali būti naudojamos paprastai tokiems paviršiams  ir įrenginiams valyti ar dezinfekuoti, kurie gali tiesiogiai kontaktuoti su maistu. Valymo priemonės gali  veiksmingai naikinti įvairias bakterijas, tame tarpe ir tuberkuliozės, taip pat virusus, nepageidaujamas mieles ar grybelius. Todėl įvairios valymo priemonės ne tik apsaugo žmonių sveikatą nuo įvairių ligų  sukėlėjų,  bet ir leidžia gerokai sutaupyti maisto įstaigoms,  nes tokiu atveju sandėliuojamas maistas nėra užkrečiamas visokiais parazitais ir paprasčiausiai nereikia jo išmesti. Tačiau reikia paminėti ir tai, kad  naudojantis valymo priemonėmis, būtina su jomis ne tik elgtis atsargiai ir atsakingai, bet ir naudotis tokias valymo priemones, kurios nepridarytų žalos žmonių sveikatai ar  turtui. Norint to išvengti, būtina skaityti etiketes, atkreipti dėmesį į cheminę sudėtį ar panašiai . O taip pat reikėtų vengti nepatikrintų valymo priemonių vonios kambaryje, nes daugelyje cheminių valymo priemonių sudėtyje yra chloro arba kitų kietų ambrazyvinių medžiagų, kurios gali nepataisomai sugadinti vonios įrangą.

Norint tinkamai pasinaudoti valymo priemonių privalumais, yra būtina tinkamai su jomis elgtis. Pirmiausiai reikia išsirinkti valymo priemonę pagal paskirtį, skaityti etiketes, atkreipti dėmesį į jų cheminę sudėtį, išsiaiškinti kokiomis sąlygomis jas yra tinkama naudoti. Prieš kiekvieną naudojimą yra patartina patikrinti ar jų galiojimo laikas nėra pasibaigęs, o po kiekvieno naudojimo būtina patikrinti ar tinkamai užsandarintos valymo priemonių talpos.