Įvairūs

Valstybės dieną – Prezidento kvietimas ginti Laisvę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį tradicinėje valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje pabrėžė Karaliaus Mindaugo pasirinkimo reikšmę istorinei šalies raidai.

„Nesvarbu, kad vėliau kiti turėjo tęsti Mindaugo pradėtus darbus, – būtent Lietuvos Karaliui teko atsakomybė pasirinkti. Ir jis pasirinko. Pasuko Lietuvą į Vakarus. Pažadėjo ją krikščioniškajai civilizacijai“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, Lietuvos žmonės daugelį amžių gynė – ir apgynė – savo teisę orūs ir laisvi būti Europoje.

„Lietuva atlaikė visas audras kaip ilgaamžis ąžuolas girios pakraštyje. Šaknimis tvirtai įsiskverbę į gelmę – savo turtingą istoriją, šakas nepaliaujamai kėlėme aukštyn, į naujai brėkštančią aušrą. Ir tikėjome“, – sakė šalies vadovas, pabrėžęs, kad ir šiandien Lietuva stovi europinių vertybių sargyboje bei padeda kovojančiai Ukrainai.

Kreipdamasis į šalyje viešintį Lenkijos Prezidentą Andrzejų Dudą, šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva ir Lenkija kartu išaugo iš to paties europinio medžio vaisių, sėmėsi laisvės troškimo ir drąsos siekti užsibrėžtų tikslų ir toliau auga bei stiprėja viena šalia kitos kaip artimos partnerės bei sąjungininkės.

„Kartu mes stipresni. Kartu mes drąsesni. Kartu mes daugiau galime nuveikti. Tad ir toliau kartu ženkime šlovingų lietuvių ir lenkų didvyrių pramintu taku. Darykime viską, kad Laisvės idėja toliau aukštai stiebtųsi ir kerotų. Dideliam mūsų džiaugsmui ir priešininkų nerimui. Nepažeidžiama ir neįveikiama. Ten, kur mūsų bendra ateitis“, – sakė Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija