Įvairūs

Tarptautiniame tyrime – aukštas Lietuvos „švelniosios galios“ įvertinimas

Naujausias Švelniosios galios indekso (angl. Global Soft Power Index) tyrimas parodė, kad Lietuva išlaiko aukštas šio reitingo pozicijas, o Lietuvos įtaka per paskutiniuosius metus, užsienio valstybių gyventojų nuomone, dar labiau sustiprėjo. Tarp vertintų 193 pasaulio šalių apibendrintame reitinge Lietuvai atiteko 61 vieta. Gyventojai iš daugiau nei 100 pasaulio valstybių, kuriose buvo atliktas tyrimas, įvertino Lietuvos įtakos augimą pasaulinėje arenoje – pagal šį rodiklį Lietuva pakilo per 16 pozicijų, iš 80 į 64 vietą.

Pasaulinis Švelniosios galios indeksas apima daugybę priemonių, kurių visuma leidžia subalansuotai ir visapusiškai įvertinti valstybių vaidmenį, reputaciją ir įtaką pasaulinėje arenoje.

„Lietuva matoma kaip įtakinga tarptautinėje arenoje, aplinkai draugiška ir siekianti išsaugoti planetą. Rekomendacijų šalyje investuoti, dirbti, studijuoti ar ją aplankyti kategorijoje Lietuvai atiteko aukšta 52 vieta tarp 193 pasaulio šalių. Vertinamas ir mūsų valstybės moralinis stuburas ginant demokratines vertybes, suteikiant pagalbą kitoms šalims“, – vertindamas tyrimo duomenis pastebi Marius Gurskas, Vyriausybės Komunikacijos departamento vadovas.

Švelniosios galios indekso tyrimas atspindi daugiau nei 170 tūkstančių respondentų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių nuomonę, vertinant šalies žinomumą, reputaciją, įtaką bei rezultatus pagal aštuonis pagrindinius švelniosios galios rodiklius: verslą ir prekybą, valdymą, tarptautinius santykius, kultūrą ir paveldą, žiniasklaidą ir komunikaciją, švietimą ir mokslą, žmones ir vertybes, tvarią ateitį.

Prieš metus Lietuva fiksavo didžiausią šuolį šiame indekse, kuomet rezultatai žymiai gerėjo visose indekso kategorijose ir šalis pakilo per 27 vietas – iš 87 į 60 vietą, bet 2022 metais buvo vertintos tik 123 pasaulio šalys.

Vienas didžiausių šuolių 2022 m. buvo pasiektas tarptautinių santykių kategorijoje. Ją sudaro trys rodikliai: įtaka diplomatiniuose sluoksniuose, pagalba kitoms šalims, geri santykiai su kitomis šalimis. Šioje kategorijoje Lietuva pakilo į 37 vietą, nors metais prieš tai užėmė tik 87. 

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija