Įvairūs

Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti inicijuojama unikali iniciatyva – „Linkėjimai vaikų gynimo dienos proga“

Vasara prasideda gražia ir prasminga švente. Birželio 1 d. minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Diena skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, ugdyti sveiką, dvasišką, humanišką, morališkai atsakingą asmenybę. 

„Vaikai yra vaikai“ – susivieniję 66 visos Lietuvos vaikų globos centrai kviečia prisijungti prie vykdomos akcijos „Linkėjimai vaikų gynimo dienos proga“, skirtos Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti ir kartu siekti palinkėjimų rekordo! Visiems vaikams, o ypač tiems, kurie šiuo metu gyvena globos institucijose, labai svarbu jausti palaikymą. Vienas sveikinimas, geras žodis, palinkėjimas, gali atkreipti visuomenės dėmesį į globą.

Daugiau nei 1600 vaikų šiuo metu gyvena globos institucijose. Globos ekspertė Rugilė Ladauskienė kviečia likti neabejingais ir prisidėti, būti palaikymo komanda vaikams ir paaugliams visoje Lietuvoje. 

Susiburkime visi kartu ir tarkime jiems gerą žodį. Leiskime vaikams žinoti, kad jie nėra vieni. Tikimės, kad ši akcija ne tik suteiks įkvėpimo, padrąsins vaikus gyvenančius globos institucijose, bet ir padės jiems rasti namus. Norintiems dalyvauti akcijoje ir palaikyti, padrąsinti vaikus kviečiame birželio 1-ąją parašyti palinkėjimą savo asmeninėje socialinių tinklų (Facebook, Instagram, Linkedin ar kt.) paskyroje, palinkėjimą galima iliustruoti nuotrauka ar video; pridėti grotažymes – #VaikaiYraVaikai; #LinkiuTau.

Taip pat kviečiame birželio 1 d. nuo 18 val. iki 19 val. stebėti live diskusiją tema „Vaikų gynimo dienos aktualijos šiandien”. Diskusijoje dalyvauja filmo „Čia buvo Saša“ režisierė ir aktorė Gabija Siurbytė, vaiko teisių atstovė Agnė Marčiukaitienė, globos ekspertė Rugilė Ladauskienė, šeimynos įkūrėja ir 14 vaikų mama Eglė Vaitkevičienė, „Save the children“ atstovė psichologė Silvestra Markuckienė. Diskusiją moderuos Indrė Medzevičienė.

Nuoroda į renginį –

https://www.facebook.com/events/327502305490236?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22external_search_engine%22%7D%2C%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%7D

Daugiau informacijos apie vaikų globą, jums suteiks gyvenamosios vietos globos centro specialistai, kurių kontaktus rasite: www.globoscentrai.lt arba rašykite el. paštu: klausk@viskasapiegloba.lt. Taip pat nemokama globos ir įvaikinimo linija tel. 8 800 00207.

 

Rugilė Ladauskienė

Globos ekspertė

Tel. 8 612 46 617

El. p. rugile.ladauskiene@vaikoteises.lt

Pranešimą paskelbė: Audra Gužauskienė, Vaikų gerovės centras PASTOGĖ