Įvairūs

Tarp „Baltic Sustainability Awards“ finalininkų – 7 Lietuvos organizacijos

Iš daugiau nei 240 pateiktų paraiškų tarptautinė komisija išrinko 29 Baltijos šalių tvarumo apdovanojimų „Baltic Sustainability Awards“ finalininkus, tarp kurių – septyni finalininkai iš Lietuvos. Savo pasiekimus jie pristatys Baltijos tvarumo forume ir apdovanojimuose, kurie vyks lapkričio 30 d., trečiadienį, „Splendid Palace“ teatre, Rygoje. Apdovanojimų prizininkus ir nugalėtojus išrinks iš ekspertų sudaryta tarptautinė komisija. Nugalėtoją kategorijoje „Pokyčių ambasadoriai“ lems Baltijos šalių gyventojų balsavimas.

Iš šiemet gautų šimtų kokybiškų paraiškų, komisija atrinko 7 finalininkus iš Lietuvos. Augant socialinės tvarumo srities svarbai, šiemet daug dėmesio skirta kategorijai „Socialinės iniciatyvos“, tarp kurios finalininkų pirmauja dvi Lietuvos įmonės. Viena jų – „Oxylabs“ – ieško sprendimo, kaip sukurti saugesnį internetą, naudodama „pro bono“ dirbtinio intelekto įrankį, kuris nuskaito internetą ir nustatyto neteisėtą vaizdinį turinį. Tarp šios priemonės naudotojų – ir LR Ryšių reguliavimo tarnyba. Kitas kategorijos finalininkas – „Sengirės fondas“ – siekia išsaugoti senuosius Lietuvos miškus, sengires, visą jose esančią gyvybę ir kurti ilgaamžius tvarios gamtos pavyzdžius, išskirtinai svarbius biologinės įvairovės išsaugojimui ir klimato kaitos pasekmių sumažinimui.

„Poveikio aplinkai“ subkategorijoje „Atsinaujinanti energija“ tarp finalininkų pateko įmonė „Kurana“, pirmoji Baltijos šalyse gaminanti antros kartos bioetanolį, kuris naudojamas benzinui. Šios kategorijos tikslas – rasti naujų sprendimų vis didėjantiems iššūkiams energetikos srityje. „Inovacijų“ kategorijos finalininkas LITGRID siekia didinti supratimą apie atsinaujinančios energijos tiekimo svarbą, eksperimentuodamas su naujovėmis, kurios mažina elektros tinklų priklausomybę nuo tradicinio iškastinio kuro.

„Inovacijų“ ir „Poveikio aplinkai“ kategorijų nugalėtojai bus atrinkti komisijos po finalininkų prisistatymo. Tuo tarpu organizatoriai kviečia Baltijos šalių gyventojus balsuoti ir išrinkti kategorijos „Pokyčių ambasadoriai“ nugalėtojus – labiausiai įkvepiančius savo šalies tvarumo lyderius. Tarp šios kategorijos Lietuvos finalininkų – Gediminas Kondrackis, tvarumo ir klimato aktyvistas bei asociacijos „Aktyvus jaunimas“ direktorius, Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir „Mes Darom“ direktorė Emilija Biterytė. Balsuoti galima iki lapkričio 30 d., kai „Baltic Sustainability Awards“ uždarymo ceremonijoje bus paskelbti visų kategorijų nugalėtojai.

„Kaip ir bet kokiems pokyčiams ar naujoms idėjoms, reikia laiko, kad tvarumas taptų įprasta visuomenės praktika.Tam, kad šis pokytis būtų sėkmingas, būtina tikslinga ir apgalvota komunikacija bei dalijimasis gerąja patirtimi ir sėkme. Dirbant šių metų Baltijos tvarumo apdovanojimų komisijoje, buvo malonu matyti daug tikrai vertingų iniciatyvų iš visų Baltijos šalių. Mūsų komisijai nebuvo lengva atsirinkti iš daugybės paraiškų, kuriose – plataus spektro problemos ir joms siūlomi sprendimai. Vis tik, esame įsitikinę, kad atrinkti finalininkai atskleidžia tvarumo inovacijų įvairovę, o pavyzdžiai įkvepia vis daugiau įmonių teigiamiems pokyčiams“, – sako „Signet Bank“ Darnaus vystymosi skyriaus vadovė, „Baltic Sustainability Awards“ komisijos narė Nora Pastorė.

Baltijos šalių tvarumo apdovanojimus „Baltic Sustainability Awards“ rengia inovacijų vadybos kompanija „Helve“ kartu su partnere-apdovanojimų steigėja „Rimi Baltic“. Iniciatyvą remia metodologijos partneris – verslo konsultacijų bendrovė „EY Baltic“, partneriai – „Dokobit“ ir „Baltic Block“. Daugiau informacijos „Baltic Sustainability Awards“ pateikiama, balsavimas vyksta ir įsigyti bilietus į renginį Rygoje galima adresu www.balticssustainabilityawards.eu.

Apie „Helve“:

„Helve“ yra inovacijų valdymo kompanija, jungianti verslą su novatoriais ir taip, per bendradarbiavimą, siekianti užtikrinti sėkmę. „Halve“ kuria partneriams pritaikytus sprendimus, skirtus paversti iššūkius, su kuriais jie susiduria, iniciatyvomis, skatinančiomis transformacinius pokyčius. Nuo individualių startuolių paieškos akceleratorių programose, pagal individualius poreikius sukurtų vidinių įmonių iki kruopščiai atrinktų mentorių bazės, partneryste grindžiamų sprendimų, koncepcijų ir idėjų paieškos – https://www.helve.eu/

Pranešimą paskelbė: Renata Keršienė, „AR Consulting“