Namams

Svetainės baldai – patarimai, kurie padės išsirinkti

Dažniausiai svetainė yra būtent ta namų erdvė, kurioje susiburia ne tik šeimos nariai, tačiau ir į svečius atkeliavę draugai ar artimieji. Todėl kiekvieno būsto šeimininkai turėtų pasirūpinti, kad jų svetainėje būtų komfortiška ir jauku. Tuo tarpu kuriant svetainės interjerą – svetainės baldai (apie svetainės baldus plačiau galite sužinoti apsilankę bekredito.lt tinklalapyje) tampa labai svarbiu aspektu. Ir ne tik dėl estetikos, tačiau ir dėl funkcionalumo. Todėl reikėtų nepamiršti bent kelių svarbių detalių, kurios padeda užtikrinti, kad svetainės baldai būtų pasirinkti tinkamai.

Baldai svetainei

Pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kokių svetainės baldų jums reikėtų, pvz., sekcijos, sofos, fotelių, staliuko ir kt. Tai yra labai svarbus klausimas, kadangi nuo jo priklauso ir tolimesni jūsų svetainės interjero kūrimo darbai.

Įvertinkite savo svetainės dydį. Kiekviena svetainė yra skirtinga, todėl nemanykite, kad tai, kas tiko vienoje svetainėje, kuo puikiausiai tiks ir jūsiškėje. Atsižvelgę į svetainės kambario plotą, pritaikykite ir baldus. Jei svetainės plotas nėra didelis, natūralu, kad joje neturėtų būti daug stambių gabaritų baldų. Svetainėje turėtų būti pakankamai erdvės judėti.

Galvokite apie funkcionalumą. Kaip jau buvo minėta, svetainės baldai neapsiriboja tik grožiu ir didele įtaka bendram interjerui. Labai svarbu, kad kiekvienas jūsų svetainėje būsiantis baldas būtų funkcionalus ir praktiškas. Šiandien baldų rinkoje yra daugybė įvairių baldų modelių, kurie yra gražūs, ergonomiški ir labai funkcionalūs, todėl įvertinkite dabartinį asortimentą ir pasirinkite tai, kas geriausiai tiktų jūsų atveju.

Nepamirškite atsižvelgti į jau esamas interjero detales ir architektūrinius sprendimus. Visa tai taip pat turi tiesioginės įtakos baldų pasirinkimui. Jūsų svetainėje esantys baldai turi derėti su kitomis interjero detalėmis, todėl stenkitės pasiekti kaip įmanoma didesnę harmoniją ir suderinamumą.

Investuokite į kokybiškus ir ilgaamžius baldus. Net jei jie kainuos gerokai daugiau nei įprastiniai svetainės baldai, turite atminti, kad kokybiški baldai tarnaus daugybę metų, todėl jums nereikės jų reguliariai keisti ir patirti nuolatinių išlaidų.

Sienos gali būti šviesios ir neutralios

Jei namuose pasirenkate šviesias sienų spalvas, tuomet atsiranda kur kas daugiau lankstumo ir galimybių dekoravimo bei interjero kūrimo darbuose, suteikiant progą pritaikyti net ir labai skirtingų spalvų detales. Tuo tarpu, jei sienos bus skirtingų ir ryškių spalvų – susidursite su kur kas sudėtingesne užduotimi, nes teks dar labiau derinti įvairius interjero elementus. Norint, kad skirtingos erdvės nebūtų vienodos, galima išsaugoti šviesias spalvas, tiesiog pakeičiant atspalvius.

Jūsų namuose esantys baldai turi tarpusavyje „susikalbėti“

Trumpiau tariant – namuose turėtų vyrauti harmonija ir darna. Baldai neturėtų būti labai skirtingi ir nederantys tarpusavyje. Šiandien yra labai daug įvairių sprendimų, kuriuos galime pasitelkti interjero kūrime, todėl neribokite savo fantazijos ir pasistenkite suderinti savo namuose esančius baldus. Jie turi „susikalbėti“ tarpusavyje. Tuomet namuose vyraus puiki atmosfera.

Įsileiskite šviesą

Apšvietimas yra labai svarbi interjero detalė, tačiau juo naudojamės tuomet, kai už lango tampa tamsu. Tuo tarpu dienos metu turime pasirūpinti, kad į mūsų būstą patektų pakankamai šviesos iš lauko. Jei mūsų langus nuolat dengs labai storos užuolaidos, namuose tikrai nesukursime jaukios atmosferos. Tuo tarpu, jei bus pritaikyti originalūs ir labai puikiai derantys roletai – situacija pasikeis akimirksniu. Jų įvairovė palengvins šios užduoties sprendimą, leidžiant išsirinkti tobulai derantį variantą.

Nepamirškite veidrodžių

Galbūt pastebėjote, kad daugumoje būstų veidrodį galime rasti tik šalia lauko durų ir vonios kambaryje. Tačiau jei bent po vieną veidrodį pakabinsime kiekviename kambaryje – galėsite džiaugtis vizualiai padidėjusia erdve. Tai labai stilingas ir originalus interjero sprendimas.

Meno dirbiniai ir kitos interjero detalės

Pagyvinti bendrą namų interjerą taip pat gali padėti tinkamai pasirinkti meno dirbiniai (pvz., paveikslai, statulėlės ir kt.) bei įvairios smagios interjero detalės, todėl nepraleiskite progos peržvelgti šių interjero kūrimui puikiai tinkančių elementų asortimentą.

Tinkamai išdėstykite svetainės baldus – tam skirkite kuo daugiau dėmesio. Tai padės sukurti tobulą svetainės kambario interjerą.