Įvairūs

Šventinėje popietėje Prezidentūroje – tradicinės dainos ir žaidimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė trečiadienį dalyvavo šventinėje popietėje Prezidentūroje.

Šalies vadovas pasveikino iš visos Lietuvos susirinkusius vaikus, tarp jų ir grupelę ukrainiečių, su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir perdavė linkėjimų jų artimiesiems, draugams bei mokytojams.

Išklausę etnomuzikologės Loretos Sungailienės pasakojimo apie advento ir šv. Kalėdų papročius, vaikai mokėsi dainuoti liaudies dainas su folkloro ansamblio „Virvytė“ grupe, taip pat stebėjo tradicinius būrimus ir minė mįsles. Smagiu popietės akcentu tapo ėjimas rateliu ir kiti liaudies žaidimai.

Šventinė popietė, kurioje dalyvavo daugiau nei 200 vaikų su lydinčiais asmenimis, vyko prie pagrindinės Prezidentūros kalėdinės eglutės, papuoštos visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.

Prie akcijos „Namų jaukumas“, kurią inicijavo ponia D. Nausėdienė, prisijungė visos Lietuvos savivaldybės, taip pat keli šimtai bendruomenių ir organizacijų – mokyklos, dienos centrai, socialinių paslaugų centrai, senelių namai ir kitos įstaigos.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija