Veido odos prieziuros priemones
Grožis

Svarbūs veido odos priežiūros žingsniai, kurių nevalia praleisti

Nuostabiai atrodanti oda – tai tikrai nėra tik mūsų genų nuopelnas. Didžiausią įtaką odos būklei, sveikatai ir išvaizdai turi kasdieniai odos priežiūros įpročiai, kurie turėtų būti paremti mūsų odos tipu, būkle, amžiumi ir kitais ypatumais, kurie būdingi būtent mūsų odai. Todėl jei jau kurį laiką ieškojote praktiškų patarimų, galinčių padėti pagerinti jūsų odos būklę, esate tinkamoje vietoje!

3 pagrindiniai odos priežiūros žingsniai

Nors bėgant metams mūsų odos poreikiai kinta, dėl ko turime keisti savo naudojamus odos priežiūros produktus, vis dėlto egzistuoja trys pagrindiniai žingsniai, kurie visuomet privalo būti jūsų kasdienėje odos priežiūroje:

  • Veido odos valymas;
  • Odos tonizavimas;
  • Odos drėkinimas.

Žinoma, ne ką mažiau svarbia yra ir kantrybė, kadangi nors odos priežiūros priemonės šiandien yra labai veiksmingos ir galinčios padėti sukurti puikius rezultatus, vis dėlto nėra stebuklingų formulių ir paslaptimis apgaubtų sprendimų, kurie padėtų pasiekti labai greitą rezultatą. Norimi rezultatai yra matomi tik tuomet, kai pasirenkate jūsų odai tinkamus produktus ir juos naudojate nuosekliai bei teisingai. Juolab, kad labai svarbia tampa ir odos priežiūros priemonių naudojimo seka, todėl produktus visuomet naudokite nuo lengviausio iki tirščiausio.

Odos valymas

Odos valymas


Pirmasis veido odos priežiūros žingsnis yra odos valymas. Kadangi oda kasdien susiduria su pačiais įvairiausiais neigiamais veiksniais – pradedant aplinkos tarša ir baigiant įvairiais nešvarumais, prakaitu, makiažo priemonėmis ir kt., visą tai reikia švelniai pašalinti. Todėl siekiant išvengti užsikimšusių porų, spuogų atsiradimo ir odos suglebimo, veidą reikėtų valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare.

Labai svarbu, kad veido odos valymo priemonė būtų atitinkanti jūsų odos tipą ir galinti prisidėti prie veiksmingo jūsų odai būdingų problemų sprendimo. Be to, valymo priemonė neturėtų pašalinti svarbiausių jūsų odai reikalingų aliejų. Taip pat nepersistenkite ir su odos šveitikliais – juos naudokite ne dažniau kaip 1-2 kartus per savaitę ir rinkitės tik švelnius bei odos nedirginančius šveitiklius.

Tonikas


Toniką reikėtų naudoti po odos valymo. Toniką paprastai galima naudoti ryte ir vakare, tačiau nepamirškite, kad yra tonikų, kurių sudėtyje yra šveičiamųjų rūgščių, todėl jei pasirinksite tokią priemonę, ją naudokite tik vakare arba kas antrą dieną.

Jei toniko iki šiol nenaudojote, nes manėte, kad visi jie yra pagaminti alkoholio pagrindu, todėl išsausins jūsų odą, skubame jus patikinti – dauguma šiuolaikinių tonikų savo sudėtyje neturi alkoholio ar kitų odą sausinančių medžiagų. Jie geba odai suteikti papildomų maistingųjų medžiagų, kurios palengvina kituose naudojamuose produktuose esančių medžiagų įsisavinimą ir subalansuoja veido odos spalvą. Renkantis toniką, naudinga atsižvelgti į tam tikrus ingredientus, tarp kurių gali būti tokios medžiagos kaip alfa ir beta hidroksirūgštys, hialurono rūgštis, žalioji arbata, vitaminas E ir C.

Serumas

Serumas


Kadangi serumuose yra didelis koncentruotų veikliųjų medžiagų kiekis, jie geba labai veiksmingai spręsti daugybę odos problemų – nuo odos raukšlių iki tamsių dėmelių. Tačiau net jei jūsų oda ir nesusiduria su jokiomis odos problemomis, kiekvienai odai ryte gali būti naudingas antioksidantų kupinas serumas, kuris padėtų apsisaugoti nuo kasdienių aplinkoje esančių neigiamų veiksnių.

Tuo tarpu, jei siekiate išspręsti tam tikras odos problemas, visuomet galite dairytis serumų, kurių sudėtyje būtų hialurono rūgšties, vitamino C, niacinamido, peptidų, vitamino B3, retinolio arba bakučiolio ir kt.

Odos drėkinimas

Drekinamasis kremas


Bėgant metams mūsų oda natūraliai praranda gebėjimą išlaikyti drėgmę, o kasdienė veikla ir neigiami aplinkos veiksniai gali paspartinti odos išsausėjimą. Todėl į savo kasdienę odos priežiūrą (nepaisant to, koks bebūtų jūsų odos tipas) būtina įtraukti ir drėkinamąjį kremą, kuris drėkina ir minkština odą, kartu padėdamas išvengti vandens netekimo per išorinius odos sluoksnius. Be to, drėkinamojo kremo pagalba galima papildyti natūraliai odoje esančius apsauginius aliejus, keramidus ir kt.

Sprendžiant, kokį drėkinamąjį kremą vertėtų pasirinkti, reikia atsižvelgti į savo odos tipą. Taip pat turėtumėte naudoti skirtingą dieninį ir naktinį kremą, nes ryte reikėtų naudoti kremą, kuris sudrėkina ir apsaugo odą nuo neigiamų aplinkos veiksnius, o nakčiai vertėtų rinktis drėkinamąjį kremą, kuris padėtų atstatyti odą ir spręsti dienos metu galimai odai padarytą žalą.

Paakių kremas


Nors paakių kremas nėra būtina odos priežiūros sudedamoji dalis, turint tam tikrų odos problemų, pvz., susiduriant su odos sausumu, paburkimu ar hiperpigmentaciją, jį gali būti verta išbandyti. Kadangi oda aplink mūsų akis yra labai plona ir gali būti lengvai sudirginta, patariama rinktis paakių kremus, kurių sudėtyje būtų tokių medžiagų kaip kofeinas, peptidai ar hialurono rūgštis. Taip pat paakių kremų sudėtyje galima dairytis ir odą šviesinti padedančių ingredientų, pvz., niacinamido ar vitamino C. Ir, žinoma, reikėtų vengti stiprių retinolių, nes jie gali suerzinti odą ir sukelti paraudimą, todėl kur kas geriau juos pakeisti bakučioliu – natūraliu retinolio pakaitalu.

Apsauginis kremas nuo saulės


Nei viena odos priežiūra neturėtų apsieiti be apsauginio kremo nuo saulės. Ir tai yra labai svarbu visais metų laikais – nepaisant to, apie kokias oro sąlygas bebūtų kalbama. Reguliariai naudojamas ne mažesnio kaip SPF 30 plataus spektro apsauginis kremas nuo saulės gali padėti sumažinti odos vėžio riziką, išvengti odos raukšlių, ankstyvo odos senėjimo požymių, hiperpigmentacijos, porų išvaizdos pokyčių ir kitų padarinių.

Jei tinkamai suformuosite savo kasdienę odos priežiūrą ir rinksitės tik jūsų odos tipui bei būklei geriausiai tinkančius produktus, kurie būtų pagaminti iš natūralių ir odai būtinų medžiagų, ilgainiui pastebėsite akivaizdžius teigiamus savo odos išvaizdos ir būklės pokyčius.

Daugiau apie veido odos priežiūrą rasite: https://www.chalure.lt/