Įvairūs

Šunys gali suteikti daug nepamirštamų akimirkų

Turėti augintinį – tai yra viena iš pačių įsimintiniausių ir mieliausių patirčių žmogaus gyvenime. Jau seniai žinoma, kad gyvūnai gali padėti sumažinti mūsų jaučiamą stresą, nerimą ir pyktį. Jie stabilizuoja mūsų psichologinę pusiausvyrą ir leidžia nusiraminti. Be to, jų didelis žaismingumas ir mielumas suteikia mums daug šiltų ir smagių emocijų, kurios padeda bent sekundėlei pamiršti kasdienius rūpesčius ir vargus. Būtent todėl kiekvienas žmogus, kuris turi augintinį, privalo juo rūpintis labai atsakingai ir nuoširdžiai. Tuomet augintinis, jausdamas besąlygišką meilę ir rūpestį, atsilygins tuo pačiu.

Žinoma, dažniausiai namuose auginamas gyvūnas būna šuo, todėl jei ir jūs manote, kad šuo galėtų tapti jūsų šeimos draugu, pagalvokite, kurios veislės šunį norėtumėte pasirinkti. Gal tradiciškai jūsų šeimos draugu taps vokieciu aviganiai? O gal norite, kad jūsų vaikai turėtų tobulą žaidimų draugą, todėl svarstote ar labradoras gali būti tinkamas pasirinkimas? Turite suprasti, kad nėra vienodos šunų veislės. Trumpiau tariant, kiekvienas šuo yra skirtingas, o tai reiškia, kad jam reikalinga ir visiškai kitokia priežiūra. Ką jau kalbėti apie šuns charakterio savybes, kurios turi įtakos jo ir jo šeimininkų gyvenimo kokybei.

Taigi, kai išsirinksite veislę, išspręskite visas kitas likusias užduotis. Jei nesate auginę šuns, suprantama, kad pradžioje jums viskas gali atrodyti labai paprasta ir elementaru, tačiau kuo daugiau domėsitės, tuo labiau suprasite, kad šuns auginimas yra atsakingas darbas, kurį reikia atlikti su dideliu rūpesčiu ir atsidavimu. Kuo anksčiau tai suprasite, tuo laimingesnį gyvenimą gyvens jūsų šuo.

Būtinai pasirūpinkite, kad jūsų augintinis kasdien gautų visą tai, ko reikia, kad jis turėtų pakankamai energijos, būtų tvirtas, stiprus ir visuomet geros nuotaikos. Be abejo, tam reikės reguliarių netrumpų pasivaikščiojimų gryname ore, atitinkamo fizinio aktyvumo, kokybiško ir subalansuoto maisto (jei reikia – ir papildomų maisto papildų), kailio priežiūros, profilaktinių apsilankymų pas veterinarus ir kt. Visa tai yra labai svarbu, kad jūsų augintinis gyventų ilgą ir laimingą gyvenimą, jį mylinčioje ir juo kruopščiai besirūpinančioje šeimoje.