Namams,  Paslaugos,  Statyba

Stogo danga, apšiltinimas, garso izoliacija ir kiti stogo ypatumai

Stogas – viena iš svarbiausių namo dalių, kurianti namo vertę, suteikianti namui išskirtinę išvaizdą bei lemianti kaip atrodys namas ir ar bus malonu jame gyventi. Todėl stogo dengimui reiktų skirti pakankamai dėmesio ir neapsistoti ties stogo projekto patvirtinimu. Apie ką svarbu pagalvoti renkantis stogo dangą ir kitas pagalbines priemones stogo dengimui aptarsime šiame straipsnyje.

Stogo danga

Renkantis stogo dangą dažniausiai galvojama apie estetinį stogo vaizdą. Spalva, forma, išlankstymai – visa tai matoma plika akimi ir tai formuoja visą stogo vaizdą. Todėl stogo danga – išties atsakingas pasirinkimas. Tačiau net jei ją renkamasi skiriant didžiausią prioritetą išvaizdai, reiktų atkreipti dėmesį į spalvą ir pasitikslinti ar pasirinkta danga neturi tendencijos blukti, ar ją reikia reguliariai dažyti ir apsvarstyti ar jūsų stogo atveju bus galimybės(bei noras) reguliariai ją atnaujinti(pvz. perdažyti). Stogo dangų pasirinkimas šiuo metu milžiniškas, nuo klasikinių, jau gerai lietuvių išbandytų dangų iki alternatyvių, naujomis technologijomis paremtų dangų. Tad pasitelkus profesionalus galima išsirinkti kas labiausiai tiks namui ir patiks jums.

Šilumos izoliacija

Pagal fizikos taisykles šiluma kyla į viršų. O jei viršus, t.y. šiuo atveju stogas, nėra pakankamai gerai izoliuotas, tuomet visa namo šiluma pro jį ir išgaruoja. Todėl svarbu nesitikėti, jog vien stogo danga sulaikys šilumą, tačiau pasirūpinti ir papildoma šilumos izoliacija.

Garso izoliacija

Ant stogo nutūpiantys paukščiai tvirtais nagais brazdinantys stogo dangą, vėjo gūsiai ar lietaus lašai dažnai užkuria garsų koncertą nepriklausomai nuo to kokia stogo danga yra dengtas stogas. Todėl atliekant šilumos izoliaciją kartu reikia įvertinti ir garso izoliacijos poreikį.

Montavimas

Jei namą statote patys, tuomet be įvairių su danga susijusių niuansų reikia pagalvoti ir apie montavimo ypatumus. Geriausia rinktis dangą, kuriai nereikalinga speciali patirtis ar papildomos priemonės, montavimas nėra sudėtingas ar reikalaujantis ypatingo tikslumo. Prieš perkant dangą pasitikslinkite ar dengimo technologija išties suprantama. Jei dvejojate, gali būti lengviau, patogiau, pigiau bei greičiau uždengti stogą pasitelkus specialistus.