Įvairūs

SIGNALS 2020 kvies diskutuoti apie duomenų svarbą, klimato kaitą ir švietimą

Š. m. lapkričio 25 d. aukščiausioji audito institucija (AAI) organizuoja jau ketvirtąją valstybės tvarios plėtros konferenciją SIGNALS 2020. AAI kviečia pažinti signalus ir kurti pokyčius su šūkiu – PAŽINKIME. KURKIME.

Lietuvos AAI atlikti auditai ir vertinimai tendencingai rodo, kad dažnai politiką formuojančios institucijos sprendimus priima be visų reikiamų ir tikslių duomenų arba renka ne tuos, kurių reikia sprendimams priimti. Plenarinėje sesijoje AAI kvies diskutuoti apie duomenis ir jų svarbą viešojo valdymo sritims. Lietuvos ir užsienio pranešėjai pasidalys šalių praktika ir savo įžvalgomis, kodėl priimant sprendimus taip svarbu remtis objektyviais, visumą atspindinčiais duomenimis, gebėti juos teisingai suprasti ir interpretuoti, taip pat atskleis pasekmes sprendimų, kurie buvo priimti, tik iš dalies remiantis duomenimis grįstais įrodymais.

Kokybiškas ugdymas ir švietimas – žmonių gyvenimo gerinimo ir tvaraus vystymosi pagrindas. Ne vienerius metus švietimas yra prioritetinė AAI veiklos sritis, todėl diskusija šia tema po poros metų pertraukos vėl sugrįžta į SIGNALS konferenciją. Paralelinė Švietimo sesija šįkart bus skirta kalbėti apie tai, kaip užtikrinti, kad švietimo sistema būtų dėmesinga kiekvienam mokiniui, nepriklausomai nuo jo ekonominės, socialinės padėties, gyvenamosios vietos, specialiųjų poreikių.

Europos Sąjunga patvirtino ambicingą klimato ir energetikos politikos strategiją, kurioje numatomas visos bendrijos ir jos narių įsipareigojimas toliau mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, padidinti atsinaujinančios energijos suvartojimą. Strategija bendra, tačiau valstybėms narėms suteikiama laisvė nusistatyti nacionalinius tikslus. Klimato kaitos paralelinėje sesijoje kartu su užsienio šalių ekspertais bus aptariama kokios tendencijos vyrauja ir kokias priemones šalys vykdo siekdamos prisitaikyti prie klimato kaitos pokyčių bei juos mažinti, su kokiais iššūkiais susiduria mūsų šalis, kokius tikslus galėtų pasirinkti Lietuva.

Išgirsti signalai, kaip juos (at)pažinome, kokių pokyčių mūsų valstybei reikia? Apie tai su savo sričių ekspertais bus diskutuojama jungiamosiose sesijose, o signalų gaudytojai apibendrins įžvalgas didelio susidomėjimo praėjusiais metais sulaukusioje baigiamojoje sesijoje.

Dar viena tradicinė konferencijos dalis – viešojo sektoriaus auditorių apdovanojimai. Skatindama šio sektoriaus pažangą, AAI siekia pastebėti ir įvertinti savo kolegas. Kviečiame viešojo sektoriaus auditorius pasidalyti savo patirtimi apie darbe taikomą novatorišką praktiką, netradicinius auditų atlikimo ar kasdienio darbo organizavimo metodus, auditų rezultatais iš konferencijos temas atspindinčių sričių. Plenarinės sesijos metu apdovanosime tris komisijos atrinktus, labiausiai išsiskiriančių auditų rezultatų autorius.

Kovojant su pasauline COVID-19 pandemija ir įvertinus galimus iššūkius 2020 metų rudenį, iki šiol nėra žinoma, ar konferencija galės vykti gyvai. AAI prioritetas – konferencijos dalyvių saugumas, todėl, jei tuo metu bus saugu, ji bus organizuojama ir gyvai. Nepriklausomai nuo tuo metu esančių sąlygų, visa konferencija bus organizuojama ir nuotoliniu būdu, todėl visi norintys SIGNALS 2020 galės stebėti internetu, specialioje platformoje. Naujausią informaciją apie konferenciją sekite www.signals.lt.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Sankauskaitė, Valstybės kontrolė