Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Seime registruotas teikimas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui“

2023 m. rugsėjo 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Šiandien, pasirašius 36 Seimo nariams, registruotas teikimas pradėti apkaltos procesą Lietuvos Respublikos Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui. Seimo narys sistemingai ir pakartotinai skleisdamas antisemitinio pobūdžio pareiškimus ir teiginius, nukreiptus prieš žydų tautą, šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką. 

Pasak vienos iš iniciatorių, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, Seimo nario R. Žemaitaičio pasisakymai pasižymi nuolatiniu neapykantos kurstymu, antisemitinių nuostatų skatinimu, priešiškumo kūrimu, kuris yra tiesiogiai nukreiptas prieš vieną tautinę mažumą – žydų tautą ir Izraelio valstybę.

„Tokie veiksmai yra nesuderinami su Konstitucijoje įtvirtintomis vertybėmis, konstitucinėmis pareigomis, kylančiomis iš Seimo nario priesaikos ir statuso, bei su Lietuvos Respublikos interesais tarptautinių santykių srityje“, – pabrėžė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo narys R. Žemaitaitis, savo viešai paskelbtuose įrašuose iliustruodamas pasipiktinimą prieš žydų tautą, nuolat ir tendencingai pasirenka atskiras temas ar įvykius, juos susieja su žydų tautybės atskirais atstovais, įvairiuose kontekstuose pabrėžia priešiškumą, skleidžia iškreiptus įžeidaus pobūdžio pareiškimus.

Seimo nario R. Žemaitaičio viešai išsakyti antisemitiniai pasisakymai ir teiginiai sukėlė ne tik mūsų visuomenės bet ir užsienio valstybių neigiamų reakcijų. Seimo nario pareiškimus pasmerkė Izraelio, Vokietijos, JAV ir Nyderlandų ambasados, Amerikos žydų komitetas (AJC) ir pareikalavo viešo atsiprašymo.

Dėl Seimo nario R. Žemaitaičio pasisakymų Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris dar nėra baigtas.

Teikimas pradėti apkaltą pasirašytas tik valdančiųjų Seimo narių. Lietuvos Respublikos Seimo nariai, pasirašę šį teikimą, vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 74 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Seimo statuto 228 straipsnio 2 dalies 1 ir 2 punktais ir 230 straipsniu.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija