Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Po susitikimo su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriumi siūlo įstaigoje atlikti valstybinį auditą ir pradėti jos reorganizavimą“

2021 m. vasario 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Antradienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija (TS-LKD) susitiko su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriumi Dariumi Remeika. Susitikimo metu buvo aptarta įstaigos veikla, jos funkcijos, planai ir visuomenės lūkesčiai.

„VMVT turi beveik 30 milijonų eurų biudžetą ir daugiau nei 1100 darbuotojų, bet ši įstaiga vis vien negeba tinkamai vykdyti funkcijų, kurios jai priskirtos. VMVT direktorius visuose susitikimuose kartoja, kad jiems reikia dar daugiau pinigų ir dar daugiau etatų. Tačiau per pastaruosius keletą metų įstaiga tik augo, joje atsirado gausybė naujų vadovaujančių struktūrų. Taip pat atsirado teritoriniai departamentai, gausybė patarėjų ir kitų pareigybių. Todėl noras dar labiau plėstis ir pūstis nėra pagrįstas“, – po frakcijos nuotolinio posėdžio teigė Seimo narys Andrius Vyšniauskas.

„Visuomenė turi lūkestį, kad VMVT pirmiausiai gins silpnųjų interesus – gyvūnų, vartotojų ar smulkaus verslo. Tačiau realybėje VMVT gyvena nuo skandalo iki skandalo. Tiesiog nuolatos gesindama gaisrus ir niekaip nesugebėdama pilnai užtikrinti jai pavestų funkcijų, tokių kaip gyvūnų gerovė“, – konstatavo Aistė Gedvilienė.

Tuo metu A. Vyšniauskas taip pat teigia, kad VMVT būtinos reformos institucijos veikloje. Todėl, pasak jo, Seimo nariai inicijuos VMVT valstybinį auditą (tai Seimo pavedimu atlieka Valstybės kontrolė) ir kreipsis į Vyriausybę ragindami pradėti VMVT reformą.

„Valstybinis auditas leistų nepriklausomai ir nešališkai pasižiūrėti į VMVT struktūrą, funkcijas ir finansus. Įsitikinti, ar kai kur nėra išpūsto darbuotojų skaičiaus, ar visoms funkcijoms yra skiriama pakankamai dėmesio ir resursų. Reorganizacija taip pat turi būti svarstoma, nes modernioje, vakarietiškoje valstybėje negali būti taip, kad pati valstybinė institucija išduoda įvairius leidimus, sertifikatus bei kitus dokumentus verslui, ir pati kontroliuoja, kaip to yra laikomasi. Verta galvoti apie šių dviejų funkcijų išskyrimą“, – teigia A. Vyšniauskas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija