Įvairūs

Seimo Pirmininkė vaiko teisių apsaugos kontroliere siūlo skirti Editą Žiobienę

2021 m. sausio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen iniciatyva į š. m. sausio 5 d. Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas Seimo nutarimo projektas, kuriuo vaiko teisių apsaugos kontroliere būtų skiriama dabartinė įstaigos vadovė Edita Žiobienė. Pasak parlamento vadovės, kandidatė yra patyrusi teisininkė, kuri kontrolierės pareigas eina jau dvi kadencijas ir išmano šios srities problematiką.

„Esu įsitikinusi, kad prof. Edita Žiobienė yra tinkama ir labai patyrusi kandidatė eiti vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus pareigas, todėl kviesiu Seimo narius palaikyti šį mano teikimą“, – teigė Seimo Pirmininkė.

E. Žiobienė yra įgijusi sociologijos bakalauro, teisės bakalauro ir magistro, socialinių mokslų (teisės) krypties daktaro kvalifikacinius laipsnius. Vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigas ji eina nuo 2010 m. Prieš tai ji vadovavo Lietuvos žmogaus teisių centrui, taip pat dirbo Kauno apskrities viršininko administracijos Teisės skyriaus vedėja.

E. Žiobienė 2016–2017 m. vadovavo Europos vaiko teisių ombudsmenų (kontrolierių) organizacijai, taip pat yra Europos Tarybos Tautinių mažumų apsaugos konvencijos patariamojo komiteto narė bei nuo 2018 m. iki 2020 m. buvo pirmoji pirmininko pavaduotoja.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija