Įvairūs

Seimo Pirmininkė: „Jaunimas mums rodo kelią, kuris būtinas norint turėti ateitį“

2023 m. rugpjūčio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina Tarptautinės jaunimo dienos proga ir atkreipia dėmesį į 2023-iųjų temą – „Žalieji jaunimo įgūdžiai: tvaraus pasaulio link“.

„Tokia aktuali ir svarbi tema pasirinkta neatsitiktinai. Jau neįsivaizduojame ateities be būtinų tvarių sprendimų bet kurioje gyvenimo srityje. Ir tai ne tik ekologija, klimato kaita, bet ir pradėti įgyvendinti tvaraus vystymosi tikslai. Ar juos pasieksime, priklausys ir nuo dabartinio jaunimo energijos, idėjų ir užsispyrimo. Jeigu kitoms kartoms aplinkosauginiai pokyčiai dar gali atrodyti tik kaip viena iš alternatyvų, jaunimui tai savaime suprantama kasdienybė.

Todėl privalome jaunus žmones palaikyti ne tik šiandien, bet ir kasdien. Užtikrinti geras sąlygas augti ir mokytis. Savo pavyzdžiu diegti vertybes. Pasitikėti jais tiek, kad įkvėptume pokyčiams. Pastarieji keli metai kupini išbandymų ir mes matome, kokį aktyvumą rodo jaunimas.  Vadinasi, galime būti ramūs dėl ateities. Su jūsų diena, mielas jaunime! Ačiū už jūsų pastangas ir energiją, kuriant geresnę ateitį“, – sveikina V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Valdas Sinkevičius, LRS kanceliarijos Seimo ryšių su visuomene skyrius