Įvairūs

Seimo Pirmininkas susitiks su Šveicarijos Nacionalinės Tarybos Pirmininke

2020 m. spalio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis spalio 19 d. Seime priims Lietuvoje viešėsiančią Šveicarijos Nacionalinės Tarybos Pirmininkę Izabelę Morę (Isabelle Moret). Susitikime bus aptarti dvišaliai Lietuvos ir Šveicarijos santykiai, taip pat Europos Sąjungos ir Šveicarijos bendradarbiavimo gilinimo klausimai.

„Europos Sąjungos jau greitai laukia naujas etapas. Jo pradžia bus pažymėta naująja bloko finansine perspektyva ir Jungtinės Karalystės galutiniu išstojimu iš Europos Sąjungos. Šveicarijos pavyzdys įrodo, kad Europos Sąjunga su kaimynėmis gali palaikyti šiltus ir abiem pusėms naudingus santykius. Lietuva ypač teigiamai vertina Šveicarijos parlamento sprendimą prisidėti prie finansinio mechanizmo socialiniams ir ekonominiams skirtumams Sąjungoje mažinti. Tai dar labiau sustiprins mūsų bendrystę“, – teigia V. Pranckietis.

Susitikimo su Šveicarijos parlamento vadove metu taip pat bus aptarta situacija Baltarusijoje ir parlamentinės priemonės, kuriomis būtų galima padėti prieš neteisėtą valdžią protestuojančiai pilietinei visuomenei šioje šalyje.

„Baltarusijos režimas pradėjo atvirą diplomatinę kovą prieš Lietuvą ir Lenkiją, nes mūsų šalių ambasados aktyviausios ir svariai prisidedančios prie paramos Baltarusijos žmonių demokratiniams siekiams. Turėtume tęsti politinį spaudimą režimui, plėsdami ribojančias priemones prieš Baltarusijos pareigūnus, klastojusius prezidento rinkimų rezultatus ir prisidėjusius prie represijų prieš taikius protestuotojus“, – sako Lietuvos parlamento vadovas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija