Įvairūs

Seimo opozicijos lyderio J. Sabatausko pranešimas: „Valdančiųjų panosėje – korupcinės landos“

2019 m. spalio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Rezonansinėse korupcijos bylose ikiteisminių tyrimų terminus būtina trumpinti, o biudžetinių įstaigų vadovų skyrimo tvarką padaryti skaidresne, valdančiuosius ragina Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Kaip pavyzdį jis įvardija garsiai nuskambėjusias „MG Baltic“ ir teisėjų kyšininkavimo bylas, taip pat bylas dėl korupcijos biudžetinėse įstaigose, kurios trunka metų metais.

Pasak socialdemokrato, praktika liudija, kad tokios bylos tęsiasi per ilgai, visuomenėje tai kuria nebaudžiamumo jausmą, skatina nepasitikėjimą teisėsauga.

„Bausmės neišvengiamumas turi būti užtikrintas, todėl socialdemokratai siūlo trumpinti ikiteisminių tyrimų terminus. Žmonės metų metais laukia nesulaukia sprendimų korupcijos bylose, jiems atrodo, kad niekas taip ir nenubaudžiamas. Kai kurie tyrimai užsitęsia taip ilgai, kad galutinio teisimo sprendimo metu visi jau viską būna užmiršę“, – teigia J. Sabatauskas.

Socialdemokratas priduria, kad dalis valdančiųjų reformų korupcijos problemų šalyje nesprendžia. Anot J. Sabatausko, vyksta kaip tik priešingai – kai kurios reformos, jo žodžiais, duoda „atvirkščią efektą“.

„Pavyzdžiui, uždaromos mažosios ligoninės rajonuose didina pacientų srautus į centrines gydymo įstaigas. Po reformų didėjant pacientų koncentracijai, prielaidos korupcijai ten tik didės. Tai liudija ir apklausos“, – pažymi J. Sabatauskas.

Opozicijos lyderis pažymi, kad „valstiečiai“ galėtų pagaliau depolitizuoti ir įstaigų vadovų skyrimo tvarką – čia taip pat yra prielaidų korupcijai.

„Pasižiūrėjus, kaip skiriami vadovai Valstybinėje miškų urėdijoje, kaip ministras Aurelijus Veryga iš kelių kandidatų – pagal „myliu-nemyliu“ principą – renkasi sveikatos įstaigų vadovus, labai neramu. Tai yra korupcinės landos“, – sako J. Sabatauskas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija