Įvairūs

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkės Monikos Ošmianskienės pranešimas: „Neįgaliųjų teisių komisija tampa nuolatine Seimo komisija“

2021 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien – gera naujiena žmonėms su negalia ir jų artimiesiems.

Seimas posėdyje pritarė Seimo statuto pakeitimams, kuriais įtvirtinama, kad Seimo Neįgaliųjų teisių komisija (NTK) tampa NUOLATINE komisija. Iki Seimo statuto pakeitimo NTK veiklos laikotarpis buvo siejamas su Seimo kadencijos pabaiga.

„Tai svarbi Seimo žinutė visuomenei ir žmonių su negalia bendruomenei – žmonių su negalia teisių klausimai ištraukiami iš politinių paraščių. Ji signalizuoja apie pastovų žmonių su negalia įtraukimą į politikos formavimą ir sprendimų priėmimą ir atsiradusį visuomenės ir valdžios suvokimą, kad negalios klausimas turi būti įtrauktas į visas politikos kryptis“, – sako komisijos pirmininkė, Laisvės frakcijos narė Monika Ošmianskienė.

Komisijai tapus nuolatine, bus užtikrinamas pradėtų darbų tęstinumas, vykdomas efektyvus žmonių su negalia ir asmenų, auginančių, prižiūrinčių bei slaugančių žmones su negalia, teisių ir jų apsaugos politikos krypčių įgyvendinimas telkiant šalies institucijų ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas.

Komisija buvo įkurta 2017-ųjų birželį Seimo nario Justo Džiugelio iniciatyva, kuris jai ir vadovavo. Vėliau komisijos pirmininku buvo Gediminas Vasiliauskas. Šiuo metu komisijai vadovauja Seimo narė M. Ošmianskienė. 

Komisija koordinuos veiksmingą vykdomosios valdžios, savivaldybių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą, inicijuos ir rengs įstatymų, Seimo nutarimų ir rezoliucijų projektus, svarstys teisės aktų projektus ir teiks pasiūlymus dėl nuoseklaus Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo ir neįgaliųjų teisių užtikrinimo.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija