Įvairūs

Seimo nario Vytauto Bako pranešimas: „Privalome įsitikinti, kad lėšos krizei suvaldyti naudojamos skaidriai ir efektyviai“

2020 m. balandžio 15 d. pranešimas žiniasklaidai 

Seimo narys Vytautas Bakas kreipėsi į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK) bei Antikorupcijos komisiją. Parlamentaras šių Seimo organų prašo į artimiausių posėdžių darbotvarkę įtraukti klausimą dėl lėšų, kurios skirtos karantino ir jo sukeltos krizės padarinių suvaldymui naudojimo skaidrumo.

„Turime siekti, kad kiekvienas euras kurtų vertę, padėtų mažinti, amortizuoti krizės padarinius. Finansai turi palengvinti darbuotojų, verslo, ypač smulkaus verslo, situaciją, galimas socialines pasekmes“, – sakė V. Bakas.

Seimas prieš kelias savaites patvirtino Vyriausybės teisę papildomai skolintis iki 5 milijardų eurų ir priėmė pataisas, kurios labai supaprastino viešųjų pirkimų procedūras. Valstybės biudžeto pajamos siekia apie 12 milijardų eurų, tad reikia pripažinti, kad valstybė kilusiai krizei suvaldyti skiria įspūdingą sumą. Tiesa, pastarosios panaudojimas priklauso vos nuo kelių žmonių.

„Krizei skirta išties įspūdinga suma, tačiau turime užtikrinti skaidrų pinigų panaudojimą. Dėl to prašau, kad komitetas, vadovaudamasis Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymu, paprašytų šios tarnybos parengti analitinės antikorupcinės žvalgybos analizę dėl viešųjų pirkimų, kurie susiję su koronaviruso sukelta krize.

Antikorupcijos komisijai dėl to paties klausimo siūlau surengti posėdžius, kurių metu būtų išklausyta Viešųjų pirkimų tarnybos, Konkurencijos tarybos, Vyriausybės kanceliarijos, verslo asocijuotų struktūrą atstovai. Visuomenė turėtų žinoti, kokie yra lėšų panaudojimo prioritetai, sąmata, kokios priemonės finansuojamos ar rinkoje užtikrinama konkurencija. Kalbame apie milijardines sumas, todėl privalome būti tikri, kad jų įliejimas į šalies ekonomiką būtų skaidrus ir padėtų valstybei ir jos žmonėms atsitiesti po krizės“, – kalbėjo V. Bakas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija