Įvairūs

Seimo nario Vytauto Bako pranešimas: parlamentaras priims Alytaus pataisos namų nuteistuosius

2022 m. sausio 31 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Sausio 31 dieną, pirmadienį, Seimo narys Vytautas Bakas lankysis Alytaus pataisos namuose ir visą darbo dieną skirs nuteistųjų priėmimui.

Alytaus vienmandatėje apygardoje išrinktas Seimo narys kiekvieną pirmadienį skiria gyventojų priėmimui nuotoliniu būdu arba Seimo nario biure Alytuje. Sulaukiama daug kreipimųsi tiek iš gyventojų, tiek iš bendruomenių, organizacijų. Temos įvairios: nuo vaikų užimtumo problemų mieste, iki partizanų atminimo įamžinimo, smulkiųjų verslininkų patiriamų sunkumų pandemijos metu ar nerimo dėl galimai aplinkai ir žmonėms rizikas keliančių projektų.

Šį pirmadienį Seimo narys V. Bakas priims Alytaus pataisos namų Nuteistųjų kolektyvo tarybos atstovus ir pavienius nuteistuosius.

Anot Seimo nario, svarbu įtraukti nuteistuosius į vykdomą kalėjimų reformą, ypač svarbu, kad ne taip seniai įsteigtos nuteistųjų tarybos realiai veiktų. Nuteistųjų tarybose svarstomi klausimai dažnai liečia žmogaus teisių klausimus, buities sąlygų, užimtumo ir kitų nuteistiesiems aktualių klausimų aptarimą. Taip pat būtina siekti, kad subkultūrą keistų dialogas, kad didėtų pagalba nuteistiesiems reintegruotis į visuomenę.

 „Nuteistieji visada iškrenta į visuomenės paraštes. Skirdami didelį dėmesį kiekvieno asmens žmogaus teisėms, negalime pamiršti ir šių žmonių. Esu įsitikinęs, kad turime didinti prieinamumą programų, padedančių teistiems ar priklausomybės ligomis sergantiems asmenims grįžti į visavertį gyvenimą, turime užtikrinti reabilitacijos paslaugas. Šiuos klausimus keliu Seime, prie jų dirba ir teisininkas, buvęs Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų direktorius Vytautas Lamauskas, šiuo metu patariantis man teisės klausimais“, – teigia Seimo Žmogaus teisių komiteto narys V. Bakas.

Alytaus pataisos namuose drauge su šios institucijos vadovybe Seimo nario gyventojų priėmimas organizuojamas pirmą kartą. Matant nuteistųjų susidomėjimą, galima manyti, kad tokie susitikimai bus organizuojami ir ateityje. Į pirmąjį priėmimą užsirašė vienuolika asmenų.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija