Įvairūs

Seimo nario Roberto Šarknicko pranešimas: „Ponios Blinkevičiūtės šou tęsiasi: „durnink“ rinkėjus, arba Kaip susigrąžinti prarastus procentus“

2021 m. liepos 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Kalbėk, bet ką, kad tik blogai būtų kitiems. Ne, tikrai nepalaikau valdančiųjų politikos, kuri vos per pusmetį sugebėjo prarasti Lietuvos žmonių pasitikėjimą. Tačiau šį kartą būsiu valdančiųjų pusėje dėl skleidžiamos ponios Vilijos Blinkevičiūtės demagogijos medijose. Ko nepadarysi dėl savo ir mažų socialdemokratų reitingų, kurie, manau, yra iš piršto laužti. Kodėl laužti, todėl, kad didžioji Lietuvos dauguma nepritaria socialdemokratams už paramą konservatoriams dėl partnerystės, Stambulo konvencijos, narkotikų dekriminalizavimo ir kitų nenaudingų žmonėms sprendimų.

O dabar šiek tiek apie ponios iš Europos Parlamento Vilijos šou medijose. Visų pirma, sėdėti Europos Parlamente ir iš ten siųsti prie kavos puodelio parašytus tekstus medijoms yra labai paprasta, lengva ir patogu. Nieko pati nedarau, bet dėl reitingų patriukšmauti galiu, nors nesutarimų pačioje socialdemokratų partijoje yra apstu. Vienas iš pavyzdžių, kad ponia Blinkevičiūtė nuolat palaiko valdančiųjų teikiamus įstatymus, balsuoja kartu su konservatoriais, liberalais ir Laisvės partija. Tačiau poniai prieštarauja keli garbingi socialdemokratai Seime, gaila, tik keli. Jos neklauso, nes turi garbės tikrai ideologijai, kurios nebeliko pas socialdemokratus – kairiosios pusės nebeliko, tapote dešiniaisiais. Tad apie kokią lyderystę gali būti kalbama? Jos turbūt nėra. Gaila, kad tokia metodika – „balsuok kartu su valdančiaisiais, bet medijose kalbėk prieštaringai“ – mulkinami Lietuvos gyventojai.

Poniai Vilijai reiktų prisiminti save, kai ji buvo socialinės apsaugos ir darbo ministre, kai tik keliais litais padidino pensijas ir ištuštino „Sodros“ biudžetą palikdama žmones vargti, badauti, nes, atėjus konservatoriams, pensininkams nebebuvo už ką mokėti pensijas 2008 metais. Nes Vilijos ministerija nesugebėjo paruošti strategijos kitiems metams, „Sodrą“ ištiko krachas, teko skolinti milžiniškus pinigus iš Skandinavijos atėjusiems konservatoriams – tai smogė Lietuvai dar skaudžiau.

Nemanau, kad turite kompetencijos labai kritikuoti dešiniuosius, kai pati palaikote partnerystę ir kitus dešiniesiems radikalius sprendimus, juk pati sužlugdėte „Sodros“ biudžetą ir kai pati esate tik pati sau, bet ne mažai grupei tikrų socialdemokratų, kurie taip pat traukiasi iš socialdemokratų skyrių. Tai tik kolegiškas patarimas dešiniesiems: reaguokit į purvo pilstymą jums, laikas jau tiksi ne jūsų naudai.

Meluoti tylėti negalima.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija