Įvairūs

Seimo nario Raimundo Lopatos pranešimas: parlamentaras su Sakartvelo verslininkais aptarė, kaip ištrūkti iš Rusijos įtakos schemų

2022 m. rugsėjo 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Apeidama JAV ir Europos Sąjungos (ES) taikomas sankcijas, Rusija naudojasi ir ryšiais su Sakartvelo verslininkais, todėl šios šalies verslams ypač tenka saugotis, kaip nepakliūti į sankcijų Rusijai vengimo schemas. Šitą sąlygą, kaip principinę Sakartvelui siekiant kandidatės į ES statuso, įvardijo Seimo Tarparlamentinių ryšių su Sakartvelo grupės pirmininkas, Seimo Ateities komiteto pirmininkas liberalas Raimundas Lopata, pirmadienį susitikęs su Sakartvelo verslininkų grupe.

„Sakartvelui, kitaip nei Moldovai ir Ukrainai, nėra suteiktas kandidatės į Europos Sąjungą statusas – dėl to ypač didelė atsakomybė tenka Sakartvelo verslininkams“, – atkreipė dėmesį R. Lopata.

Seimo narys kartu priminė Sakartvelo delegacijai, kad Lietuva ir kai kurios kitos šalys yra paskelbusios Rusiją teroristine valstybe. „Linkime, kad kuo daugiau pasaulio valstybių prisijungtų paskelbdami Rusiją teroristine valstybe. Tokiame principiniame šalių tinkle nebus jokių išimčių ir verslui“, – teigė R. Lopata.

Su Seimo nariu Vilniuje bendravę Tvarios Gruzijos kaimo plėtros asociacijos nariai taip pat pabrėžė dėl Rusijos karo Ukrainoje sutrūkusio prekių į Europą eksporto rūpesčius: prekių esą neįmanoma pristatyti per Odesos uostą, o produkcijos gabenimas per Turkiją itin išaugina logistikos sąnaudas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija