Įvairūs

Seimo nario Petro Gražulio pranešimas: parlamentaras prašo Vyriausybės netrukdyti Didžiajam šeimos gynimo maršui, o policijos prašo padėti

2021 m. gegužės 3 d. pranešimas žiniasklaidai

2021 m. gegužės 3 d. Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas netrukdyti Didžiajam šeimos gynimo maršui, o Valstybės saugumo departamento (VSD) ir policijos paprašė padėti.

Seimo narys adresavo laišką taip pat ir Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai.

Atvirame P. Gražulio laiške rašoma:

„Gegužės 15 d. Šeimų sąjūdis organizuoja protesto akciją – Didįjį Šeimos gynimo maršą (toliau – Maršas), skirtą ginti tradicines šeimos vertybes. Numatomas didelis dalyvių skaičius iš visų Lietuvos kampelių. Jie automobilių kolonomis organizuotai bandys pasiekti Vilnių, kurio Vingio parke 16 val. ir įvyks visų suvažiavusių protesto mitingas.

Gali būti, kad bus imtasi ir daugiau įvairių priemonių, kad Maršas būtų sutrikdytas. Štai matome, kaip užvaldyta žiniasklaida kiekvieną dieną stiprina šmeižto kampaniją prieš šį maršą, bando supriešinti visuomenę, Delfi.lt portale kasdien pasirodo prieš šį Maršą nukreipti straipsniai.

Labai gaila, bet pavyko ir bažnyčios atstovus nuteikti prieš Maršą, motyvuojant, kad jį finansuoja Rusija ir kitos Lietuvai nedraugiškos jėgos.

Bandoma suskaldyti ir supriešinti net organizatorius. Tokius metodus sovietmečiu naudodavo KGB.

Neabejotina, kad liberalų valdoma konservatorių Vyriausybė, panašiai kaip KGB 1987 metais prie A. Mickevičiaus paminklo vykusiame antisovietiniame mitinge, dės visas pastangas diskredituoti bei sumenkinti, arba net visai uždrausti šį renginį. Todėl visuomenė pagrįstai nuogąstauja, kad šio maršo oponentai organizuos įvairias provokacijas, o Vyriausybė gali dirbtinai trukdyti dalyviams patekti į Vilnių, neva dėl epidemijos.

Tikiuosi, kad Lietuvos policija ir VSD stengsis padėti organizatoriams, kad šis renginys praeitų kiek galima sklandžiau, o Lietuvos Vyriausybė nesiims neadekvačių priemonių, kokių būdavo imamasi sovietmečiu. Tada valdžia skelbdavo kiaulių gripo epidemiją ir tuo pretekstu uždrausdavo vykti į Šiluvą , ar į kitas katalikiškas šventes.

Kviečiu statutinius Lietuvos Respublikos pareigūnus nepasiduoti galimoms provokacijoms, elgtis santūriai renginio dalyvių atžvilgiu, padėti reguliuoti automobilių kolonų eismą ir dalyvių, einančių į Vilniaus parką, srautus.

Mes visi – Lietuvos vaikai!“

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija