Įvairūs

Seimo nario Petro Gražulio pranešimas apie spaudos konferenciją: kreipiamasi į Valstybės saugumo departamentą ir inicijuojama Seimo specialioji tyrimo komisija konservatorių partijos vaidmeniui organizuojant valstybės perversmą Ukrainoje ištirti

2021 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Gruodžio 7 d., antradienį, 12 val. įvyks Seimo nario, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų-tautininkų) partijos pirmininko Petro Gražulio spaudos konferencija, kurioje politikas praneš apie Seime inicijuojamą specialiosios tyrimo komisijos sudarymą siekiant įvertinti ir ištirti konservatorių partijos ir jos įtakingiausių atstovų vaidmenį organizuojant valstybės perversmą Ukrainoje.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis praėjusią savaitę viešai paskelbė, kad Ukrainos saugumo tarnybos užfiksavo ir surinko įrodymus, kaip prorusiškas oligarchas R. Achmetovas, pasitelkęs savo valdomą žiniasklaidą, TV kanalus, prorusiškai nusiteikusius Ukrainos politikus, siekia destabilizuoti padėtį Ukrainoje ir įvykdyti valstybės perversmą. Ukrainos žiniasklaida paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip įtakingas Lietuvos konservatorių narys E. Zingeris viename Vilniaus restorane susitinka su šio prorusiško oligarcho aplinkos žmonėmis. Pranešta, kad ir paties oligarcho privatus lėktuvas tuo metu taip pat buvo nusileidęs Vilniaus oro uoste.

Apie šiuos Vilniuje vykusius kontraversiškus konservatorių susitikimus su Ukrainos perversmininkais informacijos turįs pranešė ir Prezidentas G. Nausėda.

Seimo narys spaudos konferencijos metu informuos ir pakomentuos iniciatyvą sudaryti Seimo specialią tyrimo komisiją konservatorių vaidmeniui kartu su prorusiškomis jėgomis organizuojant valstybės perversmą Ukrainoje ištirti, taip pat oficialiai kreipsis į Valstybės saugumo departamentą.

Spaudos konferencijos data: 2021 m. gruodžio 7 d.

Laikas:12–12.30 val.

Vieta: Seimo Spaudos konferencijų salė (II rūmai)

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija